Zdrowy olej z rokitnika

Coraz więcej ludzi świadomie podchodzi do sposobu żywienia się czy pielęgnacji, ponieważ powszechnie wiadomo, że niemalże wszędzie są wykorzystywane szkodliwe substancje chemiczne. Dlatego też widocznie wzrosła produkcja naturalnych kosmetyków.

Jakie ma działanie olejek z rokitnika?

polecane złoto z rokitnikaNasza skóra jest każdego dnia narażona na działanie promieniowania słonecznego, klimatyzacji, silnych detergentów czy twardej wody. To powoduje, że szybko traci nawilżenie, elastyczność czy pojawiają się na niej zmarszczki. Na szczęście niektóre z tych procesów można odwrócić lub widocznie zmniejszyć. Najlepszym naturalnym środkiem na wiele problemów skórnych jest polecane złoto z rokitnika, czyli cenny olej. Posiada on złoto – pomarańczową barwę, za którą odpowiadają naturalne barwniki występujące w tej roślinie. Jest ona uprawiana w Europie i Azji blisko mórz i rzek. Już od dawna są znane jej niesamowite właściwości zdrowotne, które doceniły nasze babcie i prababcie. Przede wszystkim olej z rokitnika jest bogaty w witaminy A, B i C, dzięki czemu świetnie wzmacnia odporność. Pomaga w wielu dolegliwościach układu pokarmowego, a także ma zbawienny wpływ na skórę. Intensywnie nawilża, regeneruje i pomaga w walce ze zmarszczkami. Może być stosowany jako serum na twarz, ciało czy jako odżywka do włosów. Jego istotnym składnikiem są cenne kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Ważnym składnikiem olejku z rokitnika są garbniki, które wykazują działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspieszają rekonwalescencję skóry po ugryzieniach.

Stosowanie olejków w diecie czy jako środek pielęgnacyjny jest coraz powszechniej uskuteczniane, gdyż mają one niesamowicie cenne działanie na nasz organizm. Jednym z lepszych jest olej z rokitnika, który kupimy w aptece czy sklepach z ekologicznymi produktami.