Zbiornik na wodę z odzysku

Większość weekendów w sezonie letnim spędzam na działce. Ponieważ mam tam liczne uprawy warzyw i owoców, zużywam dużo wody. Zależało mi na tym, aby zmniejszyć koszty, które muszę regularnie pokrywać z własnej kieszeni.

Ekologiczny zbiornik na deszczówkę

zbiorniki na wodę deszczowąPostanowiłam zainwestować w specjalny pojemnik naziemny do gromadzenia deszczówki. Jest to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki jego zastosowaniu nie muszę wydawać tak dużej ilości pieniędzy na wodę jak przed jego kupnem. Postawienie go w ogrodzie w trakcie mocnych opadów pozwoli na darmowe skorzystanie z wody w późniejszym czasie. Ponieważ zbiorniki na wodę deszczową są bardzo pojemne, wykorzystałam je nie tylko do podlewania kwiatów. Deszczówka regularnie służy mi jako woda używana w trakcie mycia auta. W trakcie większych porządków takich jak mycie elewacji czy płytek, korzystam wyłącznie z zebranej do kontenera wody. Stelaż jest w pełni szczelny, dzięki czemu woda pozyskana z odzysku się nie marnuje. Pojemnik został zbudowany wytrzymałego polietylenu. Materiał wykazuje wysoką odporność na skrajne warunki atmosferyczne. Wykazuje też właściwości, które uniemożliwiają rozwój glonów w wodzie. Jeśli zależy Ci na zyskaniu dodatkowej przestrzeni w ogródku, jest też możliwość zainstalowania pojemnika podziemnego. Pozwoli to na zaoszczędzenie przestrzeni. Niektóre z naziemnych modeli mają dekoracyjne zdobienia oraz dodatkowe miejsce na posadzenie kwiatów. Prezentują się niezwykle gustownie. Zdecydowałam się na taki właśnie model. Będzie on nie tylko praktycznym i ekologicznym mechanizmem pozyskującym wodę, ale także gustowną ozdobą.

Działkowy ogródek to idealne miejsce do wprowadzenia bardziej ekologicznych rozwiązań. Pozyskiwanie wody z odzysku jest jedną z najpopularniejszych metod na obniżenie kosztów. To rozwiązanie, które w moim przypadku sprawdziło się idealnie.