Zastosowanie i właściwości konopi

Zastosowanie konopi w kosmetyce jest bardzo kontrowersyjnym tematem, jednak warto zwrócić na nie uwagę, gdyż niosą ze sobą szereg ciekawych właściwości. Niegdyś konopie miały niezbyt pozytywne opinie, jednak dziś są one używane w odpowiedzialny sposób i przebadane pod kątem skuteczności w dbaniu o naszą skórę.

Wybór kosmetyków z konopi

kosmetyki z konopiPierwsze skojarzenia związane z konopiami raczej nie dotyczą urody. Mimo to olej konopny używany w kosmetyce nie pochodzi z konopi indyjskich, a z jej odmiany jakimi są konopie siewne. Dlatego na rynku coraz częściej spotykamy kosmetyki z konopi, które niosą ze sobą szereg pozytywnych właściwości. Niezależnie czy stosujemy płyn do kąpieli, krem do twarzy albo szampon do włosów właściwości mają one podobne. Przede wszystkim odbudowują płaszcz hydrolipidowy naszej skóry, łagodzi stany zapalne przy łuszczyzy albo atopowym zapaleniu skóry, a także doskonale odżywia naszą skórę. Nie można też zapomnieć, iż kosmetyki z tą rośliną są idealną opcją dla osób z trądzikiem bądź borykającej się z przebarwieniami skóry. Dzięki zawartości NNKT konopie utrzymują cerę i resztę skóry w dobrej kondycji, a nawet poprawia odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym wiatru, mrozu i słońca. W związku z tym powinniśmy sięgnąć po kosmetyki z zawartością konopi siewnych, ponieważ są one bardzo ciekawym produktem, który korzystnie działa na całe nasze ciało, a zostało to również udowodnione szeregiem badań.

Niegdyś źle kojarzone konopie obecnie przechodzą swój renesans, a w szczególności w kosmetyce. To wszystko dzięki szeregowi badań naukowców, którzy udowodnili jak pozytywnie wpływają na naszą cerę, skórę ciała, a także włosy i paznokcie. Stosując regularnie kosmetyki z konopiami zauważymy dobre zmiany na ciele.