Zastąpienie elewacji drewnianej kompozytową

Materiały kompozytowej coraz częściej trafiają do branży budowlanej pod bardzo różnymi postaciami. Chodzi o uzyskanie bardzo odpornej konstrukcji oraz zapewniającej bardzo efektowny wygląd. To również ogromna szansa na zastąpienie cennych materiałów naturalnych jak np. drewno. Warto sięgnąć zatem po deski elastyczne.

Znakomita imitacja naturalnej deski elewacyjnej

elastyczne deski elewacyjnePrzedsiębiorstwa budowlane oraz odbiorcy indywidualni bardzo chętnie biorą pod uwagę w projektach wykonawczych elastyczne deski elewacyjne dzięki, który w bardzo prosty sposób można uzyskać znakomity, trwały efekt wizualny do złudzenia przypominający naturalną deskę obiciową. Deski elastyczne produkowane są z ekologicznej żywicy akrylowej z domieszką piasku kwarcowego. Strukturę wewnętrzną produktów wzmacnia się w zatopionej siatce z włókna szklanego stanowiącej zbrojenie. Są one doskonałą imitacją naturalnych desek dzięki wykonywaniu wzorów na bazie skanów rzeczywistych obiektów. Niektórzy producenci dla nadania jeszcze naturalniejszego wyglądu dostarczają na rynek deski z odwzorowaniem trójwymiarowym. Świetny wygląd nie jest jedyną zaletą desek elastycznych. Ze względu na użyte do produkcji materiały i proces wytwarzania uzyskują one znakomitą odporność na warunki zewnętrzne, uderzenia oraz wszelkie mikrourazy. Poza tym deski tego typu nie ulegają odbarwieniom pod wpływem działania promieni słonecznych. Są dostarczane w postaci pasów, które z powodzeniem układa się na elewacjach łukowych oraz na innych nieregularnych kształtach.

Biorąc pod uwagę ich stosunkowo niski ciężar elastyczną deskę można układać na elewacjach zaopatrzonych w warstwę dociepleniową. Jest ona bardzo łatwa w obróbce, do której wystarczy ostry nóż. Właściwego montażu dokonuje się za pomocą dedykowanego kleju.