Zasłona automatyczna w domu

 

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. inteligentne domy, które ułatwiają życie ich mieszkańcom. Jednym z elementów spotykanych w takich mieszkaniach są automatyczne zasłony, którymi można sterować.

Zasłony automatyczne

zasłona automatycznaNowe technologie są dostępne dla każdego z dużo szerszym zakresie niż kiedyś. Wiele osób decyduje się na zastosowanie automatyzacji, która ułatwia wiele domowych czynności. W nowoczesnych mieszkaniach możemy jednym przyciskiem zapalić światło we wszystkich pomieszczeniach, ustawić temperaturę, włączyć muzykę czy zaprogramować ekspres do kawy. Również żeby zasunąć zasłony nie trzeba ruszać się z kanapy czy wstawać rano z łóżka, żeby wpuścić do pokoju trochę światła.Takie rozwiązania są już powszechnie stosowane i wbrew pozorom wcale nie kosztują fortuny. Nie potrzeba specjalnych zasłon, można nawet wykorzystać stare, ulubione firanki. Nie ma żadnych ograniczeń co do estetyki. Wybrana przez nas zasłona automatyczna może być w dowolnym kolorze, wzorze czy rozmiarze. Przesuwa się ona za pomocą elektrycznego karnisza, którym można sterować za pomocą pilota, włącznika w ścianie lub smartfona. Można je zamontować praktycznie w każdym wnętrzu, wymiary też są dowolne. Większość producentów takich rozwiązań uwzględnia różne warunki jakie panują w domach ich klientów, i umożliwia wykonanie na wymiar dopasowanego karnisza, który będzie jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Dzięki specjalnym aplikacjom, zasłony można rozsuwać i zasuwać nawet kiedy jesteśmy poza domem.

Zautomatyzowane zasłony to drobne udogodnienie, które może jednak okazać się bardzo wygodne. Sprawdza się szczególnie wtedy gdy mamy duży dom z licznymi oknami, lub mieszkamy w wysokiej kamienicy, gdzie zasuwanie zasłon jest uciążliwe.