Zalety napędy zastosowanego w bramie garażowej

Zanim wyjedziemy autem do pracy musimy otworzyć garaż, następnie iść otworzyć bramę, wrócić się i wyjechać autem, po czym znowu wysiąść z niego i zamknąć garaż wraz z bramą wjazdową. Choć po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić to jednak bywa to uciążliwe, szczególnie zimą. Na szczęście problem ten w obu przypadkach możemy rozwiązać przy użyciu automatyki.

Automatyka do bramy garażowej

napędy do bram garażowychGdy na co dzień często wyjeżdżamy samochodem czy to do pracy, czy to na zakupy otwieranie i zamykanie zarówno bramy wjazdowej, jak i tej garażowej bywa po prostu męczącym zadaniem zwłaszcza, gdy akurat jesteśmy sami w domu i nie ma nam kto w tym pomóc. Coraz częściej przy bramach wjazdowych widuje się mechanizm, który ułatwia nam jej otwieranie i zamykanie sprawiając, że robimy to zdalnie za pomocą pilota. Można taką automatykę zastosować w przypadku zarówno bram przesuwnych, jak i tych tradycyjnych skrzydłowych. Podobnie zresztą jest, jeśli chodzi o napędy do bram garażowych ponieważ obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość zakupienia takiego mechanizmu do praktycznie każdego rodzaju bramy od naszego garażu. Niezależnie zatem, czy posiadamy drzwi otwierające się skrzydłowo, bocznie, czy może bramę segmentową powinniśmy bez problemu znaleźć sklep posiadający w swojej ofercie mechanizm, dzięki któremu otworzymy tę bramę również przy pomocy pilota.

To rozwiązanie jest często widywane w przypadku bram segmentowych. Te rodzaje bram doskonale zatrzymują ciepło w garażu, jeśli jest on ogrzewany, a automatyka zapewnia nam szybsze skorzystanie z bramy, co wiąże się z mniejszą utratą ciepła. Jednak tak samo jak w przypadku napędów do bram wjazdowych, w tych garażowych również mamy do czynienia z zabezpieczeniem, które uniemożliwi samoczynne zamknięcie się takie bramy, a także uchroni nasz garaż przed potencjalnymi włamywaczami.