Zalety medycznej marihuany

Od dawna wiadomo, że marihuana oprócz właściwości psychoaktywnych wpływa również pozytywnie na określone aspekty zdrowotne. Nic zatem dziwnego w tym, że została już zalegalizowana w wielu krajach europejskich. Marihuana o właściwościach medycznych ma nieco inny skład. Jest bezpieczna w stosowaniu.

Czy w Polsce można nabyć medyczną marihuanę?

medyczna marihuanaOd wielu lat marihuana w Polsce została uznana za nielegalny narkotyk. Warto podkreślić, że konopie indyjskie wykazują również właściwości zdrowotne, o czym przekonało się już wielu lekarzy i pacjentów. Mimo to ustawodawcy przez wiele lat nie chcieli zalegalizować marihuany stosowanej w celach leczniczych. Na szczęście to się zmieniło. Dzisiaj medyczna marihuana jest w Polsce legalna. Jeśli tylko wystąpią ku temu wyraźne wskazania natury medycznej, pacjent może bez większych przeszkód kupić marihuanę w aptece. Trzeba w tym miejscu podkreślić z całą mocą, że marihuana stosowana powszechnie w celach leczniczych różni się znacząco od marihuany stosowanej w celach rekreacyjnych. Przede wszytkim zawiera mniejsze stężenie substancji psychoaktywnych odpowiedzialnych za uzależniające właściwości konopi indyjskich. Substancje tego rodzaju występują jedynie w śladowej wartości. A zatem można stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że marihuana o zastosowaniu medycznym jest całkowicie bezpiecznym produktem. Co ciekawe, medyczną marihuanę stosuje się również niekiedy u pacjentów depresyjnych i cierpiących z powodu ciężkich nerwic.

Pacjenci onkologiczni, cierpiący na przewlekłe bóle stawów, głowy i mięśni mogą od pewnego czasu korzystać z medycznej marihuany również w Polsce. Marihuana okazuje się niezwykle skuteczna jako środek przeciwwymiotny, przeciwbólowy, korzystnie wpływa również na pracę wielu organów wewnętrznych.