rolety

Za jaką cenę kupić dobre okno i rolety?

Jak kupić dobre okna pcv i nie przepłacić? Przede wszystkim musimy się do tego porządnie przygotować, w czasach wygodnego dostępu do informacji skorzystajmy z internetowych forów budowlanych, wypowiadają się tak i specjaliści jak i klienci firm zajmujących się produkcją, sprzedażą i montażem okien pcv.

Najlepsze są okna i rolety sprawdzone przez twoich znajomych!

Oczywiście warto popytać znajomych gdzie kupowali okna, kto montował, jak się sprawują, najbardziej wiarygodne będą opinie tych, którzy korzystają z okien raczej od kliku lat niż ci, którzy korzystają z nich niecałe pół roku. Najczęściej przy zakupie okien słyszymy o tym jak ważna jest ilość komór, najlepiej jak okno ma ich 5 lub 6. Specjaliści od sprzedaży okien jednak odradzają kierowanie się tym warunkiem, ważniejsze są profile, a właściwie to ich grubość, wiele firm sprzedaje profile o średnicy 70mm, podobno lepsze są profile o średnicy 74mm, dają one lepszą stabilność i wytrzymałość dla całego okna. Ważnym elementem jest współczynnik przenikalności ciepła, i tu odwrotnie do grubości profilu im mniejszy współczynnik tym lepiej, najlepsze kiedy nie jest większy niż 0,8 W/m2 K. Niestety większość firm sprzedaje okna ze współczynnikiem 1.2 czy 1.4, czasami podają tylko współczynnik przenikania ciepła w stosunku do szyby a nie do całego okna, na to też musimy zwrócić uwagę.

roletyBardzo ważna jest klamka, ot niewielka rzecz a tak naprawdę bardzo szybko potrafi się zużywać. Sprzedawcy odradzają zakup klamek plastikowych, które szybko się zużywają zamiast klamek produkowanych z lekkiego stopu metali. Wiadomo, że ważny jest też kolor okna, musi być dobrany do wnętrza pomieszczenia jak i do wyglądu zewnętrznego budynku. W sklepach w Lublinie z pewnością otrzymają państwo fachową poradę. Przy okazji wybierania okna powinniśmy zastanowić się nad roletami czy żaluzjami, zacieniają one pomieszczenia, chronią przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów a także wyglądają estetycznie i potrafią świetnie zastępować firanki.

Wybór rolety to też niełatwa sprawa, mamy na rynku kilka rodzajów rolet do wyboru jak i gama kolorów jest dosyć spora. Możemy wśród nich wybrać rolety kasetowe na prowadnicach, rolety dzień-noc, rolety wolno wiszące czy plisy.