Wielofunkcyjność plastikowej siatki

Co roku w lato jadę na działkę z moją rodziną, to już praktycznie stało się naszą tradycją. Wiadomo dzieci zajmowały się sobą, żona opalała się, a ja zajmowałem się moim małym sadem. Udało mi się parę drzew owocowych wyhodować i w tym roku powinna być podobnie, ale nie jest. Ponieważ do naszej rodziny dołączył pies, właściwie jest jeszcze szczeniakiem.

Siatka ratujące drzewka owocowe

siatka plastikowa ogrodniczaOdkąd mamy tego psa trzeba wszystko przed nim chować albo zabezpieczać. Dlatego już obmyśliłem plan, żeby nasz Boniek nie zniszczył mi sadu. Dlatego zaopatrzyłem się w taką rzecz jaka jest siatka plastikowa ogrodnicza. To mi pozwoli ochronić moje ukochane drzewka owocowe, przed tą uroczą futrzaną kulką której jest wszędzie pełno oraz przed moimi dziećmi. Siatkę wybrałem koloru ciemnej zieleni, nie dość że to ładnie będzie wyglądało to będzie pełniło funkcję ogrodzeniową od reszty działki, również planuje zrobić taki konkretny wybieg dla naszego Bońka. Jest wystarczająco mały, żeby wejść w niepożądane miejsce, a to tylko ze zwykłej ciekawości. Również taka siatka może być wykorzystana na budowie, w celu wyznaczenia terenu budowy dla zachowania bezpieczeństwa ogółu. Widziałem również, że są specjalne siatki do drzew, żeby chronić je przed nalotem ptaków. Uważam, że to jest dobry pomysł i na pewno zastosuje go na następny rok. Moja czereśnia w następnym roku powinna już wydać swoje owoce, ale na razie zajmę się zakładaniem siatki wokół drzew i zrobieniem wybiegu.

Zaraz po założeniu siatki od razu poczułem ulgę patrząc, że nic się nie stanie moim drzewkom i że nasz Boniek nigdzie nie odejdzie daleko i nie wejdzie w niepożądane miejsce. Nawet z reszty siatki wykonałem tor dla dzieci, bo o to prosiły. Nigdy nie sądziłem, że w tak kreatywny sposób wykorzystam resztę siatki.