W jakich chmurach przechowują dokumenty duże firmy?

Duże firmy muszą dbać o swoje dokumenty o wiele bardziej, niż małe przedsiębiorstwa. Stosuje się do tego dyski zewnętrzne oraz chmury internetowe. O ile pierwszy rodzaj nośnika jest fizyczny i może ulec uszkodzeniu, dobrze chroniona chmura pozostanie w dalszym ciągu nietknięta przez nikogo, kto nie ma do tego hasła dostępu. Chmura musi więc zostać wybrana z najlepszych możliwych.

Najlepsze chmury dla dużych firm

chroniona chmura dla dużej firmyW dużych firmach z dokumentów może korzystać nie tylko jedna osoba. Prawie każda chroniona chmura dla dużej firmy ma ciekawy sposób logowania się. Chodzi o to, że jedno konto ma wielu użytkowników. Każdy z nich otrzymuje swój własny klucz dostępu do tego nośnika pamięci. Administrator danego konta, czyli najczęściej główna osoba zarządzająca przedsiębiorstwem, ma wgląd do tego, kto i kiedy logował się do dysku internetowego. Widać także ilość pobranych dokumentów, a także ip komputera, tabletu lub telefonu, na którym wykonano tą operację. W przypadku smartfonów mamy nawet wypisany konkretny model. Widać także historię zmian, jakie zaszły podczas edytowania dokumentu. Administrator może udzielać dostępu do konkretnych plików danym osobom lub blokować, jeśli nie powinny one wyjść do szerszego grona. Takie chmury są najlepsze, ponieważ sprawne zarządzanie nimi jest bardzo proste dla przedsiębiorców.

Chmury są najnowocześniejszym i najlepszym sposobem na to, by przechowywać dane bezpiecznie i bezawaryjnie. Najlepiej korzystać z dwóch. Jeśli jedna firma zamknie swoją działalność lub dojdzie do uszkodzenia serwera, mamy dostęp do wszystkich informacji na drugiej platformie. Ten sposób zabezpieczania danych stosowany jest przez największe przedsiębiorstwa na rynku amerykańskim. To potwierdza skuteczność chronionych chmur internetowych.