usługi detektywistyczne

Usługi detektywistyczne z profesjonalnego biura

Jeśli chcemy założyć biuro detektywistyczne trzeba spełnić wiele wymagań. Warunkiem koniecznym jest posiadanie odpowiedniej licencji, wydaje ją komendant wojewódzki policji zgodny z miejscem zameldowania osoby ubiegającej się o licencję. Aby dostać licencję należy zdać egzamin z wiedzy o Konstytucji, kryminalistyce, prawie cywilnym i karnym, działalności detektywistycznej.

Kiedy możemy oferować usługi detektywistyczne?

 

usługi detektywistycznePrzed egzaminem należy oczywiście złożyć wniosek wraz z zaświadczeniem o niekaralności, dokumentem poświadczającym ukończenie szkoły na poziomie przynajmniej średniej. Kolejną bardzo ważną sprawą są umiejętności kandydata na prywatnego detektywa, musi być to osoba sprawna zarówno fizycznie jak i umysłowo, mieć zmysł detektywistyczny, być zaangażowanym w swoją pracę. Ważną rzeczą jest profesjonalny sprzęt oraz samochód.
Niezbędny sprzęt sporo kosztuje a jest nim podsłuchy (tzw. pluskwy), podsłuchy telefonów komórkowych, wykrywacze kamer i podsłuchów, paralizatory, noktowizory, gazy obronne, lokalizatory GPS i GSM, dyktafony, minikamery, mini rejestratory, odbiorniki i skanery częstotliwości, mikro słuchawki i telefony bezprzewodowe dalekiego zasięgu, modulatory głosu, eliminatory sygnału GSM, wykrywacze urządzeń podsłuchowych i bezprzewodowych kamer, keyloggery do dyskretnego monitorowania komputera, mikrofony (także i laserowe).
W celu profesjonalnej obsługi klienta powinniśmy mieć biuro, w którym będzie mieściła się nasza firma. Bardzo ważne jest dokonanie wpisu do rejestru działalności detektywistycznej u Ministra Spraw Wewnętrznych. Kolejnym ważnym elementem własnej agencji detektywistycznej jest ubezpieczenie OC, w razie jakichkolwiek kłopotów podczas pełnienia zlecenia mamy pewność, że stracimy firmy na rzecz odszkodowania.

Oczywiście musimy mieć zezwoleniem na posiadanie, przechowywanie broni i zaświadczeniem o nie wpisaniu do rejestru niewypłacalnych dłużników Krajowego Rejestru Sądowego. Prowadząc usługi detektywistyczne musimy pamiętać, że jak w każdej działalności musimy prowadzić wszelkiego rodzaju dokumentacje, a klientom na koniec zlecenia przedstawić pisemne sprawozdanie.