Ubezpieczenie dla czworonoga

Coraz częściej można spotkać się z różnymi nowymi ofertami przedstawianymi przez ubezpieczycieli. Firmy sprzedające polisy mieszkaniowe mogą rozszerzyć dany pakiet ubezpieczenia o wiele podpunktów. W obecnych czasach można ubezpieczyć nawet własnego psa czy kota. Jak to zrobić? Czy warto? Co możemy zyskać dzięki polisie?

Jak i gdzie ubezpieczyć swojego czworonożnego przyjaciela?

ubezpieczenia dla psówByć może wiele osób zastanawia się, czy w ogóle da się ubezpieczyć swojego czworonoga. Niekiedy można znaleźć odpowiednią ofertę ubezpieczenia dla psów u ubezpieczyciela, która będzie chroniła pupila osobno, niezależnie od naszej polisy. Częściej jednak jest tak, że pies czy kot jest chroniony w ramach naszej polisy mieszkaniowej. Należy wykupić ubezpieczenie mieszkania oraz dobrać do niego odpowiedni wariant dodatkowy, czyli w tym przypadku ochrona zwierząt domowych, które często traktowane są w umowie jako ruchomości domowe. Od wybranego pakietu zależy zakres ochrony dla naszych czworonogów. Polisa może obejmować na przykład tylko odszkodowanie w skutek nieszczęśliwego wypadku. Bogatszy pakiet to także gwarancja zwrotu kosztów leczenia, pobytu w klinice weterynaryjnej czy odszkodowanie po śmierci pupila. Niektórzy ubezpieczyciele gwarantują środki na zakup nowego psa czy kota, jeśli został on na przykład skradziony. Jednak warunkiem jest posiadany przez psa rodowód. Ubezpieczenie dla psa czy kota to coś, co warto wykupić. Jest to wygodne, gdyż składki odprowadzane są w ramach polisy mieszkaniowej. 

Ubezpieczenie dla zwierząt domowych staje się już standardem na całym świecie. Dzięki polisie możemy uniknąć wysokich kosztów leczenia zwierzaka, otrzymać odszkodowanie na wypadek jego śmierci czy kradzieży. Odciąży nas to z pewnością w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Składki odprowadzane są w ramach polisy mieszkaniowej, co jest bardzo wygodne.