Torby z papieru są teraz na topie

Ostatnio nastała moda na bycie 'eko’ – i słusznie. Dbanie o planetę w tych czasach naprawdę się ceni, zwłaszcza, kiedy popatrzymy na narastające problemy z globalnym ociepleniem czy nadmiernym zużyciem plastiku. Takim rzeczom zdecydowanie powinno się zapobiegać i wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne zdanie.

Nadruk na torbie – taki jaki chcesz!

nadruk na torbach papierowychPracuję w sklepie spożywczym, gdzie mamy między innymi warzywa, owoce i pieczywo. A co to oznacza? Ogromne zużycie darmowych plastikowych woreczków, oczywiście. Płatnych zresztą też, bo ciągle słyszę, że „ojej, zapomniałam swojej eko torby materiałowej z domu, więc muszę kupić foliową”. Jako osoba segregująca śmieci i ogólnie dbająca o planetę, nie mogłam na to patrzeć. Dlatego w pewnym momencie zrobiłam wszystko, by zorganizować zastąpienie torebek foliowych torebkami z papieru. Szef kręcił nosem, ale jako, że w końcu przemyślał sprawę i uznał, że to może nam wyjść na dobre (w końcu gdy ludzie zobaczą, że jesteśmy eko, to będą liczniej do nas przychodzić). Musiałam tylko zorganizować jedno: nadruk z naszym logiem. Nadruk na torbach papierowych to wcale nieskomplikowana usługa, którą wyświadczają odpowiednie firmy. Przeszukałam internet, znalazłam, wyjaśniłam swoją koncepcję, umówiłam się na odpowiedni termin, kiedy miałam otrzymać torby z nadrukiem: zarówno male, jak i te standardowe. Nasza akcja przebiegła szybko i sprawnie, tak jak planowałam!

Torby papierowe to świetna inicjatywa, która powinna wyprzeć folię raz na zawsze – w końcu taka zmiana jest przyjazna dla środowiska, więc nikomu nie będzie ciężko ją zaakceptować. Poza tym, zwykle są one łatwiejsze i wygodniejsze do przechowywania niż folia, więc to kolejny plus. Kochajmy naszą planetę i używajmy toreb z papieru!