Szafa twoich marzeń

Od wielu lat wynajmuję mieszkania innym ludziom. Posiadam dwie małe kawalerki w moim mieście, które przynoszą mi stały comiesięczny dochód z czynszu od lokatorów. Kawalerki odziedziczyłam po rodzicach i nie chciałam się ich pozbywać po ich śmierci. Wynajem mieszkań ma oczywiście swoje plusy oraz minusy, wszystko zależy na jakich lokatorów się  trafi.

Szafa wnękowa w małym mieszkaniu

drzwi składane do szafy wnękowejSama przez cały okres studiów wynajmowałam pokoje w różnych mieszkaniach. Przez pięć lat trochę ich pozmieniałam. Dzięki temu mam rozeznanie jakie wymagania wobec mieszkań maja wynajmujący oraz jak powinni zachowywać się właściciele. Przede wszystkim skupiłam się na tym, żeby moje kawalerki były odświeżone i nie straszyły wystrojem z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Remont trochę mnie kosztował, ale udało mi się stworzyć przyjemną przestrzeń. W małych lokalach ważną kwestią jest stworzenie miejsca na przechowywanie rzeczy. W jednym zrobiłam szafę wnękową. Miałam idealne miejsce w rozkładzie mieszkania. Musiałam też zwrócić uwagę na to, żeby otwieranie drzwi szafy nie zabierało wiele miejsca. Zamontowałam drzwi składane do szafy wnękowej. Wykonane zostały solidnie, z prawdziwego drewna. Dzięki temu, że są składane nie potrzebują przed szafą dużej przestrzeni. Sama szafa jest bardzo pojemna. Moi lokatorzy mogą spokojnie zmieścić w niej ubrania, a także buty i sprzęty codziennego użytku jak odkurzacz, czy jakieś miski do sprzątania.

Szafa doskonale wpasowuje się w to jak chciałam, żeby wyglądało mieszkanie. Osoby, które się tam wprowadziły same były zachwycone jak sporo mają miejsca na trzymanie rzeczy. Ich zadowolenie z wystroju i sprzętów rzutuje na nasze relacje. Zazwyczaj się dogadujemy i nie spieramy o podstawowe rzeczy. Mam gwarancję, że w kawalerce pozostaną na dłużej.