chłodnia

Systemy chłodnicze w chłodni

Przedsiębiorcy, którzy chcą zbudować w swojej firmie chłodnie, na pewno nie będą mieć prostego zadania. Istnieje bowiem naprawdę wiele możliwości.

chłodniaTrzeba najpierw zbudować chłodnię, później wybrać do niej drzwi chłodnicze. Oczywiście chłodnia nie będzie mogła funkcjonować bez jakichkolwiek urządzeń. Potrzebne na pewno będą agregaty chłodnicze. Jest tutaj wiele możliwości. Jednak tak naprawdę wybór układu chłodniczego będzie zależał od wielkości pomieszczenia oraz od temperatury, jaką będziemy chcieli utrzymać w pomieszczeniu. To czynniki, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. W przypadku najmniejszych pomieszczeń chłodniczych na pewno sprawdzą się urządzenia, które nazywane są urządzeniami typu monoblok. Takie urządzenia chłodnicze zbudowane są ze sprężarki, parownika oraz ze skraplacza. Wszystko to jest zawarte w jednej obudowie. Tak zbudowane urządzenie znajdujące się w obudowie można zainstalować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz chłodni. Nie ma tutaj żadnej różnicy. Innym rozwiązaniem jest montaż agregatu skraplającego. Łączy się go z agregatem skraplającym. Łączenie odbywa się za pomocą rurociągów. W tym przypadku montaż wszystkich urządzeń jest znacznie bardziej skomplikowany. Tutaj parowniki montuje się na stropie chłodni. Parownik wyposażony jest natomiast w wentylatory. Dzięki temu w chłodni zachowany będzie obieg powietrza. Jeśli chcielibyśmy w chłodni zastosować zewnętrzny agregat skraplający to oczywiście również jest to możliwe. Wówczas tego typu agregat będzie składał się z jednej sprężarki, jednego skraplacza oraz jednego parownika. Jeśli mamy zamiar zbudować większą ilość takich pomieszczeń chłodniczych to wówczas można zainwestować w scentralizowany układ chłodniczy, który będzie miał kilka sprężarek.

Wszystko to będzie tworzyło natomiast jeden układ. Tego typu rozwiązanie bardzo często jest stosowane w centrach handlowych oraz w supermarketach. Układy tego typu nie są wówczas montowane w pomieszczeniach chłodniczych. Znajduje się odrębne pomieszczenie, w którym się je instaluje.