Stymulowanie wzrostu roślin ogrodowych

Co zrobić, kiedy rośliny w ogrodzie nie wyglądają tak pięknie, jakby ich właściciel tego chciał? Zróżnicowane warunki atmosferyczne mogą wpływać na ich prawidłowy rozwój. Aby pomóc im warto zastosować specjalny stymulujący środek, który poprawi jakość ich korzeni i przyspieszy wzrost.

Co na poprawę wzrostu roślin?

stymulatory wzrostu roślin ozdobnych do ogroduDzięki zastosowaniu specjalnego preparatu, w którego skład wchodzi wyciąg z glonów i wodorostów, możliwe jest świetne zadbanie o rośliny w ogrodzie. Preparat składa się z wielu aminokwasów, witamin oraz innych niezbędnych roślinom składników. Stymulatory wzrostu roślin ozdobnych do ogrodu zwiększają odporność roślin na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także zapewniają prawidłowy i szybki wzrost roślin i efektywniejsze kwitnięcie. Rośliny po kilkukrotnym zastosowaniu preparatu mają lepiej rozbudowany układ korzeniowy i zwiększa się aktywność mikrobiologiczna podłoża, na którym się znajdują. Dla lepszych efektów warto użyć takiego preparatu w fazie wczesnego rozwoju roślin, przy przesadzaniu ich bądź sadzeniu na stałe w nowym miejscu. Wytworzy się wtedy silny układ korzeniowy. Podlewanie biostymulatorem polecane jest w fazie kiełkowania, natomiast opryskiwanie w późniejszych fazach. Jeżeli roślina znajduje się w starym podłożu, warto również zastosować na początku podlewanie preparatem, nawet jeśli roślina jest w późniejszej fazie wzrostu. Po zakupie stymulatora gorsze warunki atmosferyczne, niedostatek lub nadmiar rody, nie powinny stanowić już problemu i przeszkody w prawidłowym wzroście.

W celu poprawienia kondycji roślin ogrodowych warto sięgnąć po specjalny biostymulator, który wspaniale odżywi rośliny i zapewni im lepszy wzrost. Jest on nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt i nie wchodzi w interakcje ze stosowanymi środkami ochrony roślin.