Środki do mycia samochodu

Każdy właściciel samochodu dba o niego jak umie. Przeglądy coroczne do tego ubezpieczenie to tylko króla w morzu potrzeb. Jeśli mamy garaż nasze auto jest w lepszym stopniu chronione przed gradem czy śniegiem. Lecz gdy auto stoi na zewnątrz jego lakier narażony jest na zniszczenie i odprysk, a już na pewno na częstsze zabrudzenia. Dlatego każdy właściciel auta musi zaopatrzyć się w dobre środki myjące do auta.

Cena aktywnej piany do mycia auta

najlepsza aktywna piana do mycia samochoduChcąc zaopatrzyć się w dobre środki myjące do auta musimy prześledzić fora, na których klienci porównują i oceniają skuteczność takich płynów. Do najczęstszych środków chemicznych do auta należy aktywna piana.Polecana na forach internetowych, najlepsza aktywna piana do mycia samochodu kosztuje kilkanaście złotych. Jej zaletą jest skuteczność i wydajność. Dobry szampon zmyje zabrudzenia powstałe w wyniku codziennego użytkowania auta oraz zanieczyszczenia z oleju czy smaru. Zazwyczaj na umycie auta potrzebujemy dwie lub trzy zakrętki szamponu, przy użyciu specjalnej szczotki lub gąbki mydlimy samochód i go dokładnie spłukujemy wodą. Aktywną pianę stosuje się w myjniach bezdotykowych oraz sprzętach przeznaczonych do mycia aut. Aktywna piana zawiera molekuły, chroniące lakier przed ponownymi zabrudzeniami oraz nadają mu połysk. Bardzo ważne jest żeby aktywna piana nie pozostawiała smug oraz zacieków, które ciężko się spłukuje.

Wybierając środki do mycia samochodu powinniśmy zwrócić uwagę na ich skład. Najważniejsze jest żeby były odpowiednie do materiałów, do których chcemy je zastosować. Część z szamponów ma bardzo przyjemny zapach. Jednak najważniejsze, żeby aktywna piana była skuteczna i łatwo usuwała zanieczyszczenia z powierzchni lakieru, szyb, plastików i karoserii naszych samochodów.