Średnia cena komputerów

 

Żyjemy w czasach, kiedy już w każdym domu znajduje się przynajmniej jeden komputer. Wykorzystywany on jest do rozrywki i pracy przez dorosłych i dzieci. Większość osób, które mają stacjonarny model w domu, mają także przenośny model.

Do czego jest wykorzystywany komputer stacjonarny?

ceny komputery stacjonarneKiedyś komputery były bardzo drogie i niewielu ludzi było na nie stać. Teraz już nawet dzieci w szkole podstawowej mają swój własny komputer, wykorzystywany do nauki czy rozrywki. Do wyboru mamy komputery stacjonarne i przenośnie. Oba modele są bardzo dobre jakościowo, ale tylko te drugie można przenosić w dowolne miejsce. Niskie ceny komputery stacjonarne mają w internecie oraz w okresie wyprzedaży. Decydując się na taki model, musimy się liczyć, że trzeba będzie do niego dodatkowo dokupić klawiaturę, monitor i myszkę, które zwiększą całkowity koszt sprzętu. W stacjonarnych modelach można mieć większą pamięć RAM, pojemniejszy dysk twardy czy lepszą jakościowo kartę graficzną. Jednak trzeba dysponować  większą ilością wolnego miejsca na sprzęt, ponieważ wszystkie jego elementy zajmą więcej miejsca niż zeszyt A4. W większości sklepów, kupimy stacjonarny komputer już za około pięćset – osiemset złotych, ale nie będzie on najwyższej klasy. Najnowsze modele wykorzystujące wszelkie nowinki technologiczne, kupimy za trzy lub nawet cztery tysiące złotych. Jednak nie każdy potrzebuje taki model, bo planuje go wykorzystywać jedynie do oglądania filmów, grania, zdalnej pracy czy czytania artykułów w internecie.

Komputer należy dobierać pod kątem jego przyszłego wykorzystania. Jeżeli ma być on stosowany do grania w sieci, to bez wątpienia najważniejsza będzie dobra karta graficzna, a jeżeli będziemy na nim pracować, to dobrze żeby miał dużą pamięć operacyjną.