Śpiwory, plecaki, torby – co się przyda na wyjazd dziecka?

 Zaplanowanie wyjazdu dziecka jest bardziej skomplikowane niż zaplanowanie własnego wyjazdu. Jeśli o czymś zapomnimy to kupimy to w sklepie, pożyczymy, jakoś załatwimy, zrobimy coś z niczego. Jak się zgubimy to zapytamy o drogę, możemy zjeść byle co, zanim wrócimy do ośrodka wypoczynkowego. Dziecko jednak nie potrafi wykonać wielu rzeczy.

Śpiwory turystyczne muszą być ciepłe

Nosidła turystyczne z daszkiemWyjazd musi być tak przygotowany by dziecko było gotowe na wszelkie wydarzenia. Z pewnością niezbędna rzeczą będą bardzo ciepłe śpiwory turystyczne dla dzieci. Jeśli będzie za ciepło, to można się lekko odkryć, jeśli jednak będą zbyt cienkie to maluchowi będzie zimno i może nie wpaść na to, by ubrać się w dodatkowy sweter. Śpiwór powinien być szczelni i miękki, najlepiej taki który od strony wewnętrznej jest wyściełany przyjemnym materiałem. Przydatna będzie też mała poduszka typu jasiek czy wałek pod głowę. Plecaki czy torby również są niezbędne na dziecięcy wyjazd. Plecak powinien być pojemny, żeby maluch mógł wrzucić do niego jakieś przekąski czy zabawki. Dobrze by było by taki plecak był łatwy w czyszczeniu, bo dzieciaki często brudzą wszystko co znajduje się w ich zasięgu. Plecak powinien nadawać się zatem do prania. Z innych przydatnych dodatków na wyjazd dziecięcy możemy wyróżnić na przykład bidon na picie, pojemniki na kanapki, termos na gorące napoje. Nie można zapominać o tym, by dawać dzieciakom zapas ubrań (szczególnie ciepłych) i środki czystości.

Konkludując, chcąc dobrze wyposażyć naszego malucha na wyjazd należy mu kupić ciepłe i miękkie śpiworki, małe podróżne poduszki, praktyczne i odporne na plamy plecaki lub torby na ramię, jak również pojemniki na jedzenie i napoje. Tak przygotowane do wyjazdu dziecko na pewno będzie gotowe na nowe przygody.

Więcej znajdziesz na http://www.dreptaki.com.pl