Spawarki do łączenia różnych metod spawania

Spawanie MIG i MAG jest rodzajem spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych. Jako gazy osłonowe obojętne najczęściej stosuje się argon lub hel. Natomiast jako gazy osłonowe aktywne – dwutlenek węgla lub jego mieszaninę z argonem. Metoda nadaje się do spawania większości materiałów, dobierając druty elektrodowe i gaz osłonowy, odpowiednie dla różnych metali.

Urządzenie pozwalające spawać metodami mig i mag

spawarka migomatW tej metodzie łuk elektryczny jarzy się między spawanym materiałem, a elektrodą w postaci drutu. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu obojętnego lub aktywnego. Spawarka migomat to popularna nazwa spawarki, która wykorzystuje technikę MIG i MAG. To sposób spawania w osnowie różnego rodzaju gazu. Urządzenia tego rodzaju są wydajne, niezwykle efektywne i łatwe do obsługi. Można ich używać zarówno do prac profesjonalnych, jak i amatorskich, są bowiem naprawdę uniwersalne. Spawarka migomat zazwyczaj wyróżnia się bardzo dużą wydajnością. Z reguły jest bardziej efektywna niż spawarki TIG. Co więcej, jakość spoin jest bardzo wysoka, więc używa się jej nawet w widocznych miejscach. Spawarki tego rodzaju można używać w dowolnej pozycji, więc świetnie sprawdza się na przykład w warsztatach samochodowych. Migomat nadaje się także do robotyzacji – obecnie najbardziej popularny jest półautomat lub automat spawalniczy.

Podsumowując, spawarki migomat charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. Wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi w branży samochodowej, stoczniowej i budowlanej. Służą do produkcji rurociągów i zbiorników ciśnieniowych, samochodów, statków, okrętów, a także konstrukcji stalowych, części maszyn przemysłowych i do obróbki oraz łączenia blach. Znajdują zastosowanie w sektorze remontowym oraz podczas konserwacji różnych przedmiotów.