Skuteczne płyty izolacyjne

Izolowanie cieplne jest kwestią niezwykle istotną w przypadku budowania swojego wymarzonego domu. Jeśli za bardzo zbagatelizujemy tę kwestię to może się okazać, że popełniliśmy błąd mający olbrzymie konsekwencje. Obecnie izolujemy zarówno fundamenty jak i ściany czy poddasze. Pamiętajmy, że tylko sprawdzona izolacja może dać pożądany efekt. 

Efektywna izolacja płytą PIR

płyta izolacyjna pirPopularna w ostatnim czasie płyta PIR jest materiałem wykonanym z poliizocyjanuratu i wyróżnia się ona bardzo niskim stopniem przewodnictwa ciepła. W związku z tą właściwością płyta izolacyjna PIR idealnie nadaje się do ocieplania domów. Stosuje się coraz częściej do izolowania fundamentów, stropów, ścian czy nawet tarasów. Standardowo płyty tego typu występują w wersjach o wymiarach 1200×600 milimetrów. Na specjalne zamówienie możemy zamówić jednak płyty o dużo większych rozmiarach. Z tej opcji często korzystają osoby budujące duże hale przemysłowe lub sportowe. Obecnie stosuje się trzy rodzaje łączeń płyt PIR. Są to łączenia płaskie, frez schodkowy oraz frez pióro-wpust. Płyty, o których jest mowa w tym tekście idealnie nadają się również do izolowania dachu. Stosuje się je zarówno pod samym poszyciem przykręcając je specjalnymi wkrętami do krokwi jak również używane są na podłogach poddaszy. Świetne właściwości izolacyjne płyt PIR docenia coraz większa rzesza osób. Powoli te materiał staje się jednym z najpopularniejszych stosowanych do termoizolacji.

Ogólnie rzecz biorąc omawiane tutaj płyty PIR są naprawdę polecane przez specjalistów z branży budowlanej. Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo firm budowlanych stosuje ten materiał, który okazuje się o wiele lepszy niż chociażby styropian lub wełna mineralna. Dodatkowo montaż takich płyt jest niezwykle prosty i dzięki temu  proces ocieplania bardzo szybko się zakończy.