Skuteczna walka z insektami

Mieszkając w bloku jesteśmy w pewnym sensie uzależnieni od tego jaki tryb życia prowadzą nasi sąsiedzi. Doskonałym tego przykładem może być sąsiad, który nie dba o higienę w mieszkaniu i zalęgły się u niego karaluchy. Wówczas problem z nimi związany może dotyczyć każdego mieszkania w danym bloku ponieważ owady te łatwo się przemieszczają z jednego mieszkania do drugiego.

Efektywne zwalczanie karaluchów

zwalczanie karaluchów warszawaOwad jakim jest karaluch jest przez wielu znienawidzony ponieważ może on znacznie utrudniać nam życie. Chodzi tutaj o to, że karaluchy najczęściej zagnieżdżają się właśnie tam gdzie znajdują się osady ludzkie. W związku z tym, po dostrzeżeniu we wnętrzu swojego mieszkania chociaż jednego karalucha należy podjąć radykalne kroki. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest zwalczanie karaluchów Warszawa jest jednym z miast, w którym każdego dnia do sanepidu wpływają zgłoszenia o wykrytym problemie dotyczącym obecności karaluchów w mieszkaniu. Problem ten na nasze szczęście da się rozwiązać. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest zabezpieczenie żywności w naszym mieszkaniu. Karaluchy są w stanie przemieszczać się zarówno po płaszczyznach poziomych jak i pionowych więc należy się przyłożyć do zabezpieczania różnych produktów. Drugą równie istotną kwestią jest osuszenie mieszkania. Karaluchy uwielbiają miejsca wilgotne ponieważ muszą one pić wodę. W związku z tym należy zadbać o to by w naszej łazience nie było kałuż, kapiących kranów czy innych miejsc z wodą.

Wspomniane  środki są jedynie doraźne i nie zlikwidują w pełni problemu. Konieczne może być zaopatrzenie się w specjalne pułapki, które są tworzone na bazie kleju. W tych pułapkach znajduje się atraktor, który wabi karaluchy swoim zapachem. Po kontakcie z klejem owady te nie są w stanie wydostać się z pułapki i pozostaje nam ją opróżnić.