objawy nerwicy

Skąd się bierze nerwica ?

W dzisiejszych czasach naprawdę wiele osób cierpi na zaburzenia lękowe. W wielu przypadkach wymagane są konsultacje psychologiczne. Jednak na początku trzeba zdać sobie sprawę z tego czym tak naprawdę jest lęk. Niektórzy mylą go ze strachem. Jednak tak naprawdę lęk to uczucie zupełnie inne niż strach. Jest to powód, żeby pomyśleć o leczeniu nerwicy.

Leczenie nerwicy – kiedy zacząć?

objawy nerwicyStrach przeżywa się w sytuacji, w której faktycznie nam coś zagraża. Lęk może być natomiast nieuzasadniony. Jeśli będziemy odczuwać nieuzasadniony lęk to wówczas powinniśmy odwiedzić gabinet psychologiczny. Kraków jest dużym miastem, więc na pewno znajdziemy jakiegoś dobrego specjalistę. Skąd bierze się taki lęk? To wszystko tak naprawdę dzieje się w naszej głowie. Dopiero wtedy kiedy zrozumiemy swój lęk, będziemy mogli go pokonać, pokonać ograniczenia które tak naprawdę stawiamy sami sobie. Leczenie lęku podobnie jak leczenie depresji czy też leczenie nerwicy Kraków nie będzie łatwe. Psychiatrzy początków takich zaburzeń doszukują się w przeszłości. Niektórzy twierdzą, że zaburzenia lękowe otrzymuje się genetycznie. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest to uraz narodzin. Ciało człowieka doświadcza wówczas wszystkiego po raz pierwszy. Po raz pierwszy widzi oślepiające światło, po raz pierwszy ma kontakt z wodą, niską temperaturą, jego ciało jest wyginane na wszystkie strony. Takie przykre emocje związane z narodzinami mogą mieć zdaniem specjalistów wpływ na późniejszy rozwój człowieka. Dlatego właśnie po porodzie dzieci są zawijane mocno pieluszkami, aby czuły się tak jakby jeszcze były w łonie matki i aby zmniejszyć traumatyczne przeżycie jakim były narodziny. Czasami psychologowie doszukują się początku zaburzeń lękowych w relacjach rodzinnych. Mówi się o tym, że to tak naprawdę rodzice mogą nauczyć dziecko lęku. Jeśli dziecko nawiąże zbyt mocną więź ze swoimi rodzicami i nie będzie mógł się z nimi rozstać to wówczas może odczuwać lęk przed samotnością. Bardzo częstą przyczyną zaburzeń lękowych jest także wzmożone pragnienie akceptacji.

Osoba taka będzie cały czas starała się zachować dobre relacje z wszystkimi dookoła, będzie starała się sprostać stawianym mu wymaganiom. Będziemy robić wszystko tylko po to, aby tak naprawdę zyskać akceptację innych. Leczenie nerwicy ważne jest, ale tylko wtedy gdy mamy już pewność, że dopadła nas ta choroba.