Sejfy na broń niestandardową

Wszystkie seryjnie produkowane szafy i sejfy do broni są zaprojektowane z myślą o przechowywaniu broni długiej o podobnej konstrukcji. Podczas gdy większość strzelców cywilnych i firm bezpieczeństwa używa najbardziej popularnych modeli broni palnej, użytkownicy niestandardowych karabinów często mają problem ze znalezieniem szafy przystosowanej do ich składowania.

Sejfy do składowania broni niestandardowej

sejf do przechowywania broniDługolufowe pistolety do polowań często przekraczają znacznie wymiary najczęściej używanych sejfów, a ich składowanie w większych szafach bywa dość niewygodne. Użytkownicy tak niestandardowej broni zaopatrują się więc w sejfy wykonywane na zamówienie, często przez samych producentów broni. Każdy sejf do przechowywania broni może być również dopasowany do składowania pistoletów do polowań o powiększonych wymiarach, długich lufach do strzelania precyzyjnego czy też nietypowej konstrukcji po modyfikacji przestrzeni wewnętrznej. Sejfy robione na zamówienie mogą posiadać przegrody dostosowane wymiarami do wielkości danego pistoletu oraz wszelkich akcesoriów do takowego, bardzo często wypełniane pianką antywstrząsową czy ognioodporną, lub też mieć otwartą przestrzeń wewnętrzną z mocowaniami na broń. Seryjnie produkowane sejfy mogą być natomiast zmodyfikowane, jeśli nie są one wykorzystywane na obiektach o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa.

Modyfikacje obejmują najczęściej całkowitą wymianę wewnętrznej części sejfu oraz ścian wewnętrznych tak, by zwiększyć ilość wolnej przestrzeni w sejfie i umożliwić składowanie broni o nietypowych czy powiększonych gabarytach. Taka wymiana w żaden sposób nie zmniejsza ochrony zapewnianej przez sejf, ani też nie pogarsza jego trwałości, i może być wykonana bardzo szybko przez wykwalifikowanego technika.