poręcze ze stali nierdzewnej

Schody i balustrady, wygodne i bezpieczne.

Planując budowę domu, lub remont już istniejącego, posiadającego więcej niż jeden poziom, warto zastanowić się nad montażem odpowiednich schodów, które będą bezpieczne w użytkowaniu i w pełni bezpieczne. Wbrew pozorom, centymetrowe różnice pomiędzy stopniami, czy wysokość balustrady, bardzo wpływają, na nasz sposób korzystania z nich.  

Poręcze ze stali nierdzewnej

Schody i poręcze ze stali nierdzewnej, same w sobie, mogą dawać wrażenie mało stabilnych, dlatego warto zaprojektować je tak, by były jak najbardziej komfortowe dla nas i rodziny. Optymalna wysokość stopnia, to 14-19 cm, ich szerokość, to 25-32 cm. Górne wartości tych wymiarów, to najbardziej komfortowa wielkość, dolne wymiary, nie powinny być nawet o kilka milimetrów mniejsze, gdyż będzie to miało wpływ, na ich późniejsze użytkowanie i poczucie bezpieczeństwa. Maksymalna liczba stopni, nie powinna być większa niż 17. poręcze ze stali nierdzewnej
Jeżeli chodzi o balustrady, ich wysokość, powinna oscylować w granicach 90 cm, jeżeli w domu znajdują się małe dzieci, warto domontować dodatkowe poziome przęsło, na wysokości około 75 cm. Podwójna balustrada, w przepadku balustrady lub poręcze ze stali nierdzewnej, przynosi dodatkową korzyść. O ile poręcz nie jest wypełniania szkłem lub drewnem, dodatkowe przęsło, zapewni też wizualnie, poczucie większego bezpieczeństwa, podczas korzystania ze schodów.
Wysokość na której znajduje się sufit, w odległości od powierzchni schodów, także jest ściśle uwarunkowany poczuciem komfortu, bez odruchowego schylania głowy podczas wchodzenia i powinna ona wynosić około 205 cm.