Rodzaje zlewów kuchennych

 

Materiały, z których wykonuje się zlewy kuchenne mogą być bardzo różne. Czasami ciężko jest nam wybrać ten odpowiedni. Zazwyczaj zastanawiamy się, który z dostępnych modeli będzie łatwiejszy w utrzymaniu oraz który będzie pasował do wystroju naszej kuchni. Zastanawiamy się także, w którym miejscu umieścić zlew i czy standardowo w szafce pod nim postawić kosz.

Zalety metalowych zlewów

wytrzymały zlew metalowyZakup odpowiedniego zlewozmywaka do kuchni może okazać się nieco trudniejszy niż myśleliśmy. Pamiętajmy o tym, że zlewozmywak do kuchni powinien być funkcjonalny. Do wyboru mamy zlewy z różnych materiałów – ze stali nierdzewnej, granitu, czy porcelany. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się wytrzymały zlew metalowy. Musimy jednak zastanowić, ile komór będzie nam potrzebne. Wszystko zależy od tego, czy ręczne mycie naczyń będzie jedyną formą, czy uzupełnieniem, ponieważ posiadamy zmywarkę. Jeśli będziemy mieć do dyspozycji zmywarkę, zlew z jedną komorą będzie wystarczający. Dość ciekawym pomysłem jest zamontowanie zlewu w rogu kuchni. Dzięki temu wykorzystamy najmniej wygodną przestrzeń. Stawiając na metalowy zlew, możemy mieć pewność, że posłuży nam nawet przez kilkanaście lat. To bardzo oszczędne rozwiązanie. Poza tym metalowy zlew wpasuje się w wystrój każdej kuchni. Modeli zlewów metalowych jest naprawdę dużo. Możemy spotkać zarówno te nieco głębsze, jak i płytsze. Możliwe jest również kupno zlewu z ociekaczem. Zanim wybierzemy konkretny model, dobrze się zastanówmy.

Zlew metalowy jest bardzo tanią opcją, a w dodatku potrafi świetnie wyglądać. Wszystko za sprawą ciekawego koloru. Takie zlewy mogą mieć różną fakturę. Niektóre są bardziej matowe, a inne – chropowate. Wybór odpowiedniego zlewu zależy tylko od naszych upodobań. Mówi się, że zaletą takiego zlewu jest łatwość mycia.