Rodzaje kamer ip

Obecnie świat jest otoczony kamerami. W miastach kamery, czujniki i całe systemy monitoringów są obecne niemal na każdym kroku. Jeszcze zaledwie parę lat temu kamery używane były jedynie do ochrony ważnych budynków administracji państwowej oraz w większych sklepów. Z dniem dzisiejszym małe kamery są umieszczane nawet w małych powierzchniowo sklepikach.

Tubowa kamera internetowa

kamery tubowe ipDość znaczną rewolucję na rynku monitoringu wywołało pojawienie się na nim kamer ip. Ten rodzaj kamer jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i konfigurowaniu oraz jest bardzo praktyczny. Kamery tubowe ip działają w taki sposób, że kamera przesuwana jest w specjalnej tubie na przystosowanych szynach. Obraz natomiast może być przesyłany na żywo do odbiorcy lub też rejestrowany i zapisywany na kartach pamięci i innych nośnikach. Jedyne czego kamera ip wymaga to połączenie z Internetem. Najlepiej jeśli jest to połączenie bezprzewodowe. Wówczas kamera łączy się przez sieć wifi z routerem, który z kolei wysyła obraz dalej. Bardzo ciekawą opcją w przypadku kamer ip jest to, że mogą one wysyłać do nas maile ze zrobionymi zdjęciami lub nagraniami wideo. Szczególnie jest to przydatne gdy chcemy monitorować miejsce gdzie z reguły nie pojawiają się ludzie. Możemy tak ustawić czujniki żeby po zarejestrowaniu jakiejś aktywności od razu robiły serię zdjęć oraz aktywowały alarm w naszym smartfonie. Nie da się nie lubić tak przyjemnych dla użytkownika rozwiązań.

Sprzedaż kamer ip w ostatnich latach gwałtownie wzrosła. Ceny takiej kamery rozpoczynają się od kilkuset złotych więc nie jest to duży wydatek. Warto też dodać, że kamera ip może działać w pojedynkę. Nie wymaga ona bowiem obecności innych kamer, dysków twardych czy też rejestratorów. Jedyne czego potrzebuje to dostęp do zasilania i Internetu.