Rejs morski forma aktywnego wypoczynku

Żeglowanie to świetna forma odpoczynku połączona ze zwiedzaniem. Na rynku możemy znaleźć firmy zapewniające morskie wyprawy. Spędzenie wolnego czasu na morzu pozwala oderwać się od codziennej rzeczywistości. Na pokładzie jachtu turyści mogą liczyć na pyszne jedzenie.

Egzotyczny rejs morski

rejsy morskieJachty zapewniają wysokie komfort podróży oraz bezpieczeństwo.Również rejsy morskie odbywają się na różnego rodzaju promach. Na tego typu statku często odbywają się różnego rodzaju imprezy podczas rejsu. Możemy spędzić sylwester na nowoczesnym promie, opływając zatokę Gdańską. Jeśli zależy nam na bardziej egzotyczny żeglowaniu, możemy się udać w podróż po Karaibach. Podróż morska wokół zatoki meksykańskiej trwa kilkanaście dni. Mamy optymalnie dużo czasu na żeglowanie, zwiedzania, leżenie na plaży pod palmami. Podczas takiej wyprawy możemy podziwiać niesamowite widoki. Na pokładzie katamaranu znajdują się wygodne kabiny, świetnie wyposażona kuchnia. Jacht wyposażony jest w nawigację GPS, mapy morskie, środki ratunkowe. Morskie egzotyczne wyprawy to świetna propozycja na wakacje zimą. Dzięki rejsom wycieczkowym można podziwiać piękne krajobrazy w niecodziennej odsłonie. Dostępne jest wiele biur podróży, które oferują takie atrakcje, wybór ofert jest bardzo duży. Możemy też znaleźć tego typu wycieczki w wersji Last Minute. Należy jednak wiedzieć co zabrać ze sobą na taką wyprawę. Jeśli przyjmujemy jakieś leki na stale, ważne jest zabranie odpowiedniego ich zapasu. Warto mieć przy sobie również medykamenty przeciwbólowe.

Każdy członek rejsu powinien obowiązkowo zaopatrzyć się w sztormiak, który zapewnia dobrą ochronę przed wodą. W podróż na wodzie koniecznie trzeba zabrać ze sobą dokumenty. Jeśli opuszczamy granicę naszego kraju, warto wziąć ze sobą paszport. Każdy uczestnik rejsu powinien mieć zapewnione ubezpieczenie grupowe.