Pudry naturalne do każdego rodzaju cery

Moda na naturalne kosmetyki rozrosła się od tych służących do pielęgnacji, aż po makijaż. Dziś możemy coraz częściej spotkać kosmetyki służące do robienia makijażu właśnie w wersji naturalnej, które nie odbiegają swoją jakością od tradycyjnych, a co więcej są pozbawione wszystkich efektów ubocznych z jakimi najczęściej przychodzi nam się mierzyć zwłaszcza nosząc makijaż na co dzień.

Bezpieczne, naturalne pudry

puder do twarzy naturalnyPuder choć nie stanowi nowości na rynku tak dopiero niedawno znów powrócił do łask. Przez wiele lat bowiem kobiety używały jedynie podkładu, jednak rosnąca świadomość odnośnie poprawnie wykonanego makijażu sprawiła, że znów coraz chętniej sięgamy po ten kosmetyk. Puder bowiem nie musi jedynie grać roli tego koloryzującego, lub zastępującego nam podkład. Może być on transparenty ponieważ jego najważniejszym zadaniem jest utrwalenie makijażu i sprawienie, aby nie odbijał się on na ubraniach oraz nie ścierał. Dobry puder również wygładzi naszą twarz dając efekt blur zwłaszcza, jeśli wykonamy nim tak zwany baking. Coraz więcej trików makijażowych opiera się również na pracy z pudrem, okazuje się bowiem, że podbija on znacząco kolory cieni, a także wygładzając naszą piekę pozwala stworzyć idealnie równą kreskę eyelinerem. Puder do twarzy naturalny ma ponadto działanie pielęgnacyjne dla naszej cery podobnie, jak inne naturalne kosmetyki. Takie pudry nie wchłaniają się w naszą cerę, a zatem nie zatykają nam porów. 

Wiele chemicznych kosmetyków ma działanie uczulające, a niemal każdy z nich w mniejszym lub większym stopniu podrażnia naszą cerę. W przypadku pudrów naturalnych te skutki ubocznie nie występują. Co więcej pudry naturalne właśnie dzięki swoim właściwościom mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby ze skórą szczególnie wrażliwą bądź trądzikową.