zdjęcia ślubne

Przygotowania do uroczystości

Gdy przystępujemy do zorganizowania wesela, należy zadbać o wiele rzeczy. Kiedy termin tej podniosłej uroczystości jest już ustalony, goście są zaproszeni, a suknia ślubna i obrączki wybrane, to pora na wykonanie pozostałych, równie ważnych rzeczy. Należy nie zapomnieć w natłoku wydarzeń o istotnej kwestii, jaką z pewnością są zdjęcia ślubne. Byłoby źle, gdyby te piękne momenty, które są niepowtarzalne i jedyne w naszym życiu, nie zostały uwiecznione, albo gdyby niezdarnie uwiecznił je wujek Rysiek swoim aparatem w telefonie.

Zdjęcia to tylko początek przygotowań do ślubu!

Kiedy główne rzeczy są już zaplanowane, to pora wybrać menu, które będzie serwowane gościom. Należy ustalić, jakie dania będą podawane, o jakich godzinach oraz jaką chcemy mieć kolejność ich podawania. Wziąć pod uwagę należy również postawienie na stole rzeczy takich jak wędliny, przekąski zimnie i ciepłe, sałatki warzywne, mięsne, napoje gazowane, niegazowane, kolorowe i mineralne. Wybrać trzeba również ciasta oraz tort weselny. Najlepszą opcją jest zobaczyć na żywo tort, który chcemy zamówić, albo go też skosztować. Te możliwości zależą od cukierni, w jakiej dokonamy zamówienia. Wiem o tym, że w Bydgoszczy istnieje wiele cukierni, które próbują jak najlepiej dostosować się do oczekiwań klienta. Skosztowanie próbki ciasta nie jest współcześnie kłopotem.

zdjęcia ślubneKolejna rzecz to wybór wiązanki ślubnej, która będzie tworzyć bukiet panny młodej. Można w Internecie znaleźć bardzo ciekawe propozycje kompozycji kwiatów. To zależy od tego, jakie kwiatki lubimy, jakie kolory będą pasować. Oprócz tego można kupić również kwiaty swoim rodzicom. Gdy te rzeczy są ustalone, to pora wykonać makijaż próbny. Należy wziąć pod uwagę nasz wygląd, preferencje oraz to, jakie lubimy kolory. Po makijażu pora jest na wykonanie próbnej fryzury. Należy dobrać na przykład farbowanie, cięcie i dobre uczesanie.

Gdy czas już ucieka i pozostaje do naszej uroczyści coraz go miej, pora zastanowić się nad wieczorem panieńskim i kawalerskim. Organizuje się takowy na siedem lub czternaście dni przed ślubem. Kiedy już te rzeczy się odbędą, to pora na dokonanie ostatnich przymiarek. Panna młoda powinna mieć przed uroczystością okazją ubrania sukni ze wszystkimi dodatkami, aby móc dokonać jeszcze poprawek. Również i pan młody powinien wykonać trochę więcej niż kilka kroków w swoim garniturze, aby jeszcze bardziej zwiększyć prawdopodobieństwo, że wszystko się uda.

Źródło – foto-kaminski.pl