Przydatne wyposażenie samochodu które kupisz sam

Im lepiej wyposażony samochód tym jego cena zawsze będzie wzrastać. Za każdą dodatkową opcję w samochodzie jak wspomaganie kierownicy lub elektryczne lusterka będziemy musieli zapłacić więcej. Dodatkowo wiadomo, że markowe wyposażenie, jak chociażby radio samochodowe zawsze będzie droższe aniżeli to kupione na własną rękę. O ile na wspomaganiu kierownicy nie zaoszczędzisz to jest sprzęt, który możesz kupić taniej.

Kamera, nawigacja i radio CB

cb radio sklepObecnie większość samochodów, które możemy zakupić w salonie wyposażone jest w nawigację połączoną z radiem. Możemy jednak zrezygnować z tego dodatkowego wyposażenia i zakupić znacznie tańszą nawigację, albo korzystać zwyczajnie z aplikacji w telefonie. Pamiętajmy jednak by zakupić specjalny uchwyt na telefon do samochodu, by nie trzymać go w rekach podczas jazdy, stwarzając niebezpieczeństwo dla innych kierowców i pieszych, a dodatkowo narażając siebie na możliwość otrzymania mandatu. Przydatnym wyposażeniem samochodu który możemy zakupić na własną rękę są również radia CB służące do komunikacji kierowców między sobą o sytuacji panującej na drodze na danej trasie. Warto jest wziąć pod uwagę zakup radia z anteną CB, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć korków powstałych np. wskutek wypadku, czy prowadzonych remontów dróg, a niekiedy i kontroli drogowej. Wielu kierowców, kupując auto zwraca uwagę czy jest ono wyposażone w kamery do rejestracji przestrzeni na około. Jest to bardzo przydatne urządzenie, szczególnie w razie wypadku, gdzie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Dodatkowo w sytuacji niejasnej, policja na podstawie nagrania może wskazać winnego wypadku. Takie kamery bez problemu możemy zakupić w sklepie, a ich montaż nie jest skomplikowany w związku z czym zdecydowanie warto przeznaczyć na tego typu gadżet nieco gotówki. Z pewnością podniesie to standard naszego samochodu.

Więcej znajdziesz na http://www.merx.pl