pojemniki na maliny

Przekładka, ekobohater paczki

Ktokolwiek prowadzi firmę zajmującą się sprzedażą, czy transportem logistycznym, zna wartość tak trywialnej rzeczy, jakimi są przekładki. Przekładki tekturowe znacząco wpływają na jakość i bezpieczeństwo pakowanego towaru. Coraz większa liczba przedsiębiorstw, zaczyna doceniać rolę przekładek, które wypierają z pozycji lidera inne wypełniacze. Dzieje się to z dwóch powodów.

Pojemniki na maliny – bardo często posiadają wiele przekładek wielokrotnego użytku

Po pierwsze, przekładki tekturowe są znacznie tańsze do wyprodukowania, niż wypełniacze styropianowe, czy folia bąbelkowa. Po drugie i coraz ważniejsze, przekładki takie są w pełni ekologiczne.

pojemniki na malinyDo ich produkcji wykorzystywana jest tektura lita lub falista, która najczęściej powstaje z makulatury, a po ich użyciu często wracają do nas w postaci nowych przekładek czy opakowań tekturowych. Przekładki tekturowe, od samego początku znacznie pomagają w procesie pakowania. Możemy ich użyć, w momencie, kiedy musimy zabezpieczyć towar podatny na uszkodzenia, jak i kiedy mamy opakowania kartonowe pełne małych przedmiotów i trzeba zadbać o to, by się nie przesypywały i ocierały o siebie nawzajem. Ważną informacją dla przedsiębiorców jest również to, że mogą być one efektywnie używane, zarówno w ręcznym pakowaniu towaru, jak i podczas procesów automatycznych czy maszynowych. Przekładki tekturowe, doskonale sprawdzają się zarówno podczas pakowania przesyłki, jak i podczas układania towaru na magazynie. Kładąc kolejne warstwy towaru na palecie, rozdzielamy je przekładką, która z racji swojej fizycznej wytrzymałości (budowa tektury falistej), sprawi, że kolejne warstwy towarów nie będą pozgniatane. W ten sposób możemy na przykład położyć wielowarstwowo np. pełne pojemniki na maliny bez obaw, że delikatne owoce ulegną zgnieceniu. W wielu hurtowniach, zajmujących się sprzedażą opakowań możemy kupić gotowe przekładki, ale również bezproblemowo możemy zamówić konkretnie z takiej tektury i w takich rozmiarach, na jakie mamy zapotrzebowanie. Sprawia to, że jest to bardzo przydatna rzecz we wszelkiego rodzaju sklepach, przedsiębiorstwach produkcyjnych jak i firmach logistycznych.