Prace przy zakładaniu ogrodów w Wawrze

 

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam podziwiać swój ogród. Mam wszystko w nim urządzone. Ale jakbyście widzieli go na samym początku, jak on wyglądał. Ja się sprowadziliśmy do nowego domu, to ogród był w opłakanym stanie. Bardzo dużo wysiłku włożyłam by doprowadzić go stanu w jakim się teraz zajmuje.

Typowe czynności w ogrodzie

zakładanie ogrodów wawerNa samym początku musiałam skosić wysoką trawę. Można powiedzieć, że rosła ona aż do moich kolan. Tak wysoko mi sięgała. Po tej czynności przyszedł czas na wyrywanie chwastów z korzeniami, tak by potem nie odrastały. Część ogrodu musiałam przekopać, a w sumie to chyba nawet całość. Wyznaczyłam sobie miejsca gdzie posadzę rośliny i drzewka, tam zostawiłam samą ziemię. W pozostałej części posiałam trawę. Jak tylko trawa urosła mogłam zabrać się za sadzenie drzewek. Posadziłam drzewa owocowe oraz liściaste i iglaste. Na samym końcu posadziłam kwiaty. Zakładanie ogrodów Wawer wymaga trochę pracy. wiadomo, że trzeba się trochę ubrudzić, by potem móc podziwiać swój wymarzony ogród. W moim zrobiłam jeszcze ścieżki, które wyłożyłam kostką brukową. Stworzyłam taki kącik, gdzie postawiłam stół, ławkę, krzesła. Możemy sobie teraz posiedzieć w ogrodzie i odpoczywać. Cieszę się, że teraz mam już urządzony ogród. Ale i tak wciąż trzeba o niego dbać, by nie zapuścić go. Bardzo miło wspominam zakładanie mojego ogrodu. Mam też w nim miejsce na uprawę warzyw. Typowe czynności jakie trzeba wykonać podczas zakładania ogrodu to przede wszystkim zrobienie porządku na terenie, gdzie ogród ma się znajdować. Potem trzeba przygotować grunt, na przykład przekopać ziemię i zasiać trawę. Potem można wybierać już kwiaty do ogrodu. Dobrze jest też sprawdzić, czy nasza gleba jest żyzna, by móc w niej posadzić warzywa. Jak nie jest to trzeba ja nawozić.

Zakładanie ogrodów może być przyjemne. Dobrze mieć poczucie, ze samemu coś się stworzyło od początku do końca. To komfortowa sytuacja, gdyż sami zdecydujemy jak ma wszystko wyglądać w ogrodzie. Możemy go tak urządzić jak tylko chcemy.