Powojnik i drewniana altanka

Ogród marzeń, to jest to, co należy się każdej pracowitej osobie. ja pracuje w domu od rana do nocy. jestem redaktorem tekstów do gazety. Staram się jednak jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu – w moim ogrodzie, jednak brakuje mi tutaj jednej rzeczy – jest nią altanka ogrodowa, która dawałaby wiele cienia i mogłabym sobie w niej zrobić osobiste biuro.

Jaka altanka ogrodowa jest najładniejsza?

altanki drewnianeNajbardziej podobają mi się altanki zbudowane z drewna. mają one swój urok i idealnie komponują się z wieloma roślinami. Moim marzeniem jest to, aby altanka ogrodowa stanowiła jednocześnie pergolę. taką, po której mogłyby się wić pnącza. Moim ulubionym kwiatem pnącym jest powojnik, czyli roślina wieloletnia, która z roku na rok się rozrasta. Altanki drewniane w połączeniu z tym cudownym kwiatem sa bardzo urokliwe. Przede wszystkim dlatego, że powojnik jest rośliną bardzo delikatną. Posiada średniej wielkości liście i bardzo duże kwiaty. Kwiaty te skierowane są ku dołowi i to właśnie sprawia, że altanka drewniana z powojnikiem nabiera fantastycznego stylu. Przez kilka lat może on zarosnąć całą konstrukcję i wtedy też mamy osiągnięty wspaniały efekt wizualny. abym miała takie coś w ogrodzie na początku muszę kupić elementy potrzebne do zbudowania altanki ogrodowej, a potem dopiero wokół tego posadzić bylinę, jaką jest powojnik. Warto spełnić swoje marzenia.

Właśnie w takim miejscu chciałabym bardzo pracować. Praca w altance z drewna wśród pięknych, białych kwiatów sprawiałaby mi wiele radości. Doskonale byłabym zasłonięta od promieni słonecznych, a w miarę upływu czasu, to nawet nie byłoby mnie w środku widać, bo tak powojnik by się rozrósł po szczeblach altanki ogrodowej zbudowanej z drewna. Liczę na to, że w tym roku uda mi się zainwestować w to.