Porządne zimowe buty robocze

Linie produkcyjne w naszym zakładzie często wymagały pracy na otwartym powietrzu, co samo w sobie wywoływało wiele problemów. Zwłaszcza odzież robocza musiała być odpowiednio dopasowana, gdyż nie wszystkie odmiany ubrań ochronnych były przystosowane do używania w mniejszych temperaturach, więc niektóre prace były mocno utrudnione.

Mocne zimowe obuwie robocze

ciepłe buty robocze zimowePodczas pracy na zewnątrz hal produkcyjnych, pracownicy przede wszystkim narzekali na obuwie ochronne. Sprawdzało się ono dobrze przy pracy w zamkniętych pomieszczeniach, jednak na zewnątrz było niewygodne, nie miało odpowiednio dobrej przyczepności, a przede wszystkim było dość cienkie i nie zapewniało odpowiedniej ochrony przed niskimi temperaturami. Podczas następnej wymiany wyposażenia, ciepłe buty robocze zimowe były więc jednym z najważniejszych elementów ubrania roboczego, jakie zamierzaliśmy wprowadzić na wyposażenie. Wybrane przez nas buty były bardziej podobne do obuwia górskiego niż dotychczasowo stosowanych przez nas modeli, gdyż posiadały one grubą, głęboko profilowaną podeszwę z metalowym podkuciem, specjalnie do pracy na śliskich, oblodzonych powierzchniach. Gruba warstwa skóry i miękkiej podszewki zapewniała świetną ochronę przed zimnem, jednak mimo to, buty były cały czas wygodne i komfortowe, pozwalając na długą pracę bez dodatkowego zmęczenia.

Mimo powyższych zalet, w dalszym ciągu było to obuwie robocze, więc zapewniało świetną ochronę nóg przed wszelkimi obrażeniami jakie mogły powstać podczas wypadków w pracy, uderzeniami czy obtarciami. Mocne, stalowe wkładki działały jako dodatkowa, bardzo wytrzymała warstwa ochronna. Jako obuwie robocze, były również w ograniczonym stopniu odporne na działanie chemikaliów, ale również soli, używanej na terenie zakładu do odśnieżania.