Polisolokaty to oszustwo – masz prawo dochodzić swoich praw w sądzie

Polisolokaty to obecnie bardzo duży problem i choć jednoznacznie nie da się powiedzieć, że nie były one zgodne z prawem to jednak nie da się ukryć, że klienci którzy zainwestowali w taki sposób pieniądze zostali oszukani. Jak zatem można dochodzić swoich praw i jakie kruczki pozwolą nam wycofać się z takiej polisolokaty czy tez pozwolą nam ubiegać się o zwrot utraconych funduszy?

Polisolokaty to oszustwa – na czym polega problem

polisolokaty to oszustwoO tym, że klienci na rozwiązaniu jakim są polisolokaty zostali oszukaniu słyszy nie nawet i w mediach. Z czego jednak wynika to, że polisolokaty to oszustwo? Nier prawdziwe były informacje jakie klienci otrzymywali o tym rozwiązaniu, lub też część bardzo istotnych informacji została przed nimi zatajona. W zasadzie polisolokaty przedstawiono jako świetny sposób na jednoczesne ubezpieczenie się i pomnażanie swoich pieniędzy. dodatkowo rozwiązanie to miało być  całkowicie bezpieczne i co ciekawe przynosić duże zyski. W praktyce jednak nie mówiło się nic on tym, że pieniądze z takiej polisolokaty były przeznaczane na tak zwane niebezpieczne inwestycje, a co za tym idzie była bardzo dużą szansa na to, że co najmniej część środków możemy w ten sposób stracić. Co więcej nic nie mówiło się na temat kar związanych ze wcześniejszym rozwiązaniem umowy, a właśnie to okazało się największym problemem. Firmy oferujące polisolokaty ustawiły sobie wysokość tej kary prawie równą 100% pierwszej wpłaty, bo bardzo często oznaczało, że kiedy chcieliśmy rozwiązać taka lokatę traciliśmy wszystkie zainwestowane w ten sposób środki. Właśnie to spotkało się z największą krytyką i stało się głównym powodem dla którego uznano, ze polisolokaty to oszustwo. Obecnie sprawa stała się na tyle głośna, że w dochodzeniu do swoich praw klientom zaczęły pomagać różne kancelarie prawne organizujące grupowe pozwy. 

Brak kontroli prawnej nad tworem jakim były polisolokaty sprawił, ze wiele osób zostało na nich oszukanych tracąc swoje fundusze. Obecnie większość banków wycofała z swojej oferty polisolokaty, co jest najlepszym dowodem na to, że coś było z nimi nie tak.