Polecane kolce biegowe

Jeżeli chodzi o obuwie dedykowane sportowcom, tak amatorom, jak i profesjonalistom. to warto przyjrzeć się kolcom biegowym. To buty o dość specyficznym charakterze, ale bardzo praktyczne, gdyż znacznie poprawiają przyczepność, także na mokrej nawierzchni.

Zakup dobrych kolców biegowych

kolce biegoweWcale nie jest tak, że tylko zawodowcy powinni używać kolców, albowiem jest to obuwie dla każdego, kto lubi biegać i uskutecznia to często. Dobre kolce muszą być lekkie, toteż w ofercie wielu znanych producentów znajdziemy modele, które ważą niewiele ponad 150 gramów. Ma to duże znaczenie, albowiem w biegach, często, liczą się niewielkie różnice, nawet takie liczone w setnych częściach sekundy, więc każdy dodatkowy gram odzieży lub obuwia może zrobić różnicę. Kolce biegowe muszą być dobrze dobrane, to znaczy, że muszą dokładnie przylegać do stopy i nie powinno się odczuwać nawet minimalnego luzu. Nie należy jednak mylić tego z obuwiem zbyt małym, gdyż takie, zarówno jak zbyt duże, może być przyczyną wielu kontuzji. Zakup wysokiej jakości obuwia biegowego znanego producenta to wydatek rzędu 250-400 złotych, nie jest to, zatem, kwota wygórowana, bowiem za buty piłkarskie często trzeba zapłacić nawet dwa-trzy razy tyle. Nie można też narzekać na wybór, albowiem producenci zadbali nie tylko o mnogość modeli, ale także wprowadzili rozróżnienie na płeć. Dzięki temu, również panie, znajdą odpowiednie obuwie dla siebie. Pamiętać jednak należy, że kolce to buty przeznaczone głównie do biegania po bieżni.

Każdy sportowiec, zarówno zawodowiec, jak i amator, zasługują na najwyższy komfort, toteż zakup kolców wydaje się w tej sytuacji naturalny. Zwłaszcza, że nie jest to duży wydatek i pod uwagę trzeba wziąć, że są to buty, które wkłada się jedynie na trening, toteż szybko się nie zużyją.