białe łóżeczko

Pokoje z dzieciństwa – cudownych wspomnień czas

Zapewne każdy z nas marzył w dzieciństwie o własnym pokoju, który byłby naszym królestwem i zapewniłby nam schronienie przed całym złem tego świata istniejącym w dziecięcych umysłach. Dzisiaj przeglądając się zdjęciom z katalogów pokojów dziecięcych często rzuca nam się w oczy białe łóżeczko stojące na środku pokoju osłonięte delikatnym śnieżnobiałym baldachimem. Jest to niezwykły widok, przywołujący w nas najpiękniejsze i najdelikatniejsze uczucia do maleństwa, które będzie w tym łóżeczku spało.

białe łóżeczkoInaczej wygląda już pokój kilkuletniej dziewczynki, którego motywem przewodnim jest pałac księżniczki, pełen zabawek, lalek i najważniejsze wózek dla lalki, traktowanej jako córka księżniczki z którą często w owym wózku wychodzimy na spacery. Posiadanie takiego bajkowego pokoju zapewnia nam cudowne wspomnienia na przyszłość, które najczęściej powracają w momentach smutku, bezsilności i spiętrzania się problemów.
Wkraczając w wiek nastoletni i okres buntów i pierwszych miłości pozbywamy się lalek, wózków, maskotek i innych zabawek, które przecież już nie są nam potrzebne bo w końcu stajemy się dorośli. Pokój nastolatki jest raczej wyposażony w minimum akcesoriów, pojawiają się natomiast pierwsze grające sprzęty, telewizor czy urządzenia do ćwiczeń. Kolory stają się stonowane lub wręcz przeciwnie wściekłe i rażące w oczy. Typowa nastolatka chce mieć w swoim pokoju azyl dostępny wyłącznie dla siebie. Znajduje się w nim to co jest obecnie w centrum zainteresowania dziewczyny, natomiast to co przestaje być na topie jest automatycznie usuwane. Z upływem czasu pojawiają się katalogowe elementy wyposażenia, meble, zasłony, świece, ozdoby mówiące o tym, że dziewczyna dorasta, poważnieje zbliża się do pełnoletności.

W miarę narastających problemów wieku dojrzewania zaczynają wracać pierwsze wspomnienia tego bajkowego pokoju w którym nic nam nie groziło i panowało bezwzględne poczucie bezpieczeństwa. Na pamiątkę dawnych lat, zabawek i lalek możemy jedynie zafundować sobie urocze wózki wiklinowe czy bujane fotele jako ozdobę naszego obecnego lokum.