producent podłóg drewnianych

Podłogi drewniane od producenta – które z nich wybrać?

Na rynku mamy obecnie bardzo szeroką ofertę skierowaną dla inwestorów chcących w swoich domach czy mieszkaniach położyć podłogę z drewna. Ponieważ bardzo łatwo jest się pogubić w tych wszystkich możliwościach to warto jest po kolei przeanalizować każdą możliwą opcję.

Producent podłóg drewnianych i różne ich rodzaje

producent podłóg drewnianychWykańczanie domów drewnem znów staje się bardzo popularne. Dotyczy to również ścian. Wykończenia ścian drewnem prezentują się naprawdę bardzo elegancko i gustownie. Najwięcej problemów przynosi jednak wybór wykończenia podłogi. Jeśli chodzi o drewno to wybór jest bardzo szeroki bowiem mamy chociażby panele podłogowe, które same w sobie dzieją się na kilka klas i rodzajów. Oprócz tego na rynku pojawiły się podłogi postarzane dzięki którym możemy w naszym domu mieć wnętrza stylizowane na lata 90′. Jodełka francuska mimo upływu lat również nadal jest stosowana i bardzo chwalona przez użytkowników ceniących sobie klasykę. W Krakowie nie powinniśmy mieć problemów z dostępnością wszystkich wymienionych rodzajów producent podłóg drewnianych. Zacznijmy analizę od paneli. Panele możemy kłaść niemal na każdego rodzaju podłożu o ile odpowiednio je do tego przygotujemy. Niezbędna nam będzie duża warstwa pianki izolacyjnej. Im bardziej nierówna podłoga tym więcej pianki musimy nałożyć. Panele podłogowe możemy z czystym sumieniem położyć samodzielnie. Dziś odchodzi się już od paneli klejonych i praktykuje się bardziej panele ze specjalnymi łączeniami w formie listków oraz zatrzasków. Po kilku chwilach spędzonymi nad takimi panelami szybko powinniśmy załapać w jaki sposób je montować. Jeśli chodzi o tradycyjne podłogi klejone to tutaj lepiej zdać się już na pomoc specjalistów. Pod uwagę musimy wziąć twardość drewna i odpowiednio je dobrać do pomieszczeń w jakich będą się znajdować.

W bardziej ruchliwych pomieszczeniach jak chociażby salon czy korytarz powinniśmy wybrać drewno, które będzie twarde. Dzięki temu będzie nam służyło przez wiele lat. W przestrzeniach nieco mniej ruchliwych i mniej narażonych na wilgoć jak np. sypialnia możemy pozwolić sobie na tańsze rodzaje drewna.