Pieluszki dla dzieci

W kompletowaniu wyprawki dla malucha każda mama skupia się na najważniejszych produktach i akcesoriach. Wszystkie te rzeczy możemy kupić w sklepach z artykułami dla niemowląt w przystępnych cenach i warto zrobić jeszcze przed narodzinami.

Jak można wykorzystywać pieluszki tetrowe?

trwałe pieluchy tetrowe koloroweMówiąc o pieluszkach, większość z nas ma na myśli jednorazowe, które można kupić w każdej drogerii czy nawet w aptece. Są one wygodne w stosowaniu, ale znacznie zanieczyszczają środowisko, bo są wykonane ze sztucznych materiałów. Z tego względu wiele mam decyduje się na wielorazowe pieluchy, które co prawda trzeba prać, ale są ekologiczne i naturalne. Trwałe pieluchy tetrowe kolorowe mogą wykorzystywane na wiele sposobów. Przede wszystkim białe pieluchy tetrowe są wykorzystywane jako chłonne wkłady w wielorazowych pieluchach. Są bardzo delikatne i nie powodują podrażnień ani odparzeń. Natomiast kolorowe pieluszki tetrowe świetnie się sprawdzają do wycierania buzi i rączek po posiłku, jako zastępcze prześcieradło na przewijaku, lekkie i cienkie okrycie w ciepłe dni czy nawet jako chłonny ręcznik po kąpieli. Pieluszki są w całości wykonane z miękkiej bawełny, która ma dość luźny splot, przez co szybko schnie. Są one równie delikatne nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach, zatem sprawdzą się na wiele miesięcy użytkowania. Nie są drogie, gdyż białe pieluchy kosztują około złoty pięćdziesiąt za sztukę, a kolorowe są droższe o maksymalnie dwa złote. Mają uniwersalny rozmiar, przez co sprawdzają się w wielu sytuacjach.

Na pewno warto sobie zrobić choć mały zapas pieluszek tetrowych, bo bez wątpienia będą potrzebne już od pierwszych dni życia malucha. Alternatywą dla tetrowych pieluch mogą być flanelowe o znacznie grubszym splocie albo bambusowe.