szkło w kuchni

Panele zamiast płytek – szkło w kuchni

Możliwości wykorzystania szkła w kuchni to niewyczerpalne i niesamowicie olbrzymie źródło upiększania i gospodarowania przestrzeni. Jest to możliwe dzięki nieograniczonej ilości motywów graficznych oraz sposobów ich stosowania. To bogactwo wyboru sprawia, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie, a co więcej, kłopotem może okazać się wskazanie jednego, konkretnego rozwiązania z wielu, które przypadną nam do gustu.

Dobierz to szkło do kuchni, które Ci się podoba!

Istnieje naprawdę dużo kombinacji, w których możemy wykorzystać omawiane osiągnięcie techniki. Najbardziej popularne pomysły na wykorzystanie szkła w kuchni to szkło nad blatem w kuchni, tzw. panel kuchenny, fronty kuchenne z grafiką, blat kuchenny z grafiką, ekran kuchenny itp., szafy z grafiką – motywy graficzne stosowane w drzwiach przesuwnych (na całej powierzchni drzwi, lub jako wstawki pomiędzy lacobel lub płytę), meble z grafiką – np. biurka z grafiką, meble łazienkowe z grafiką, np. fronty szafek, fronty szuflad, blaty itp., grafika w łazience, czyli panele szklane wykorzystujemy też jako uzupełnienie przestrzeni na ścianie w łazience, wstawki pomiędzy płytkami, szkło zamiast płytek, szkło z grafiką zamiast kafli, grafika na szkle montowana na całą powierzchnię ściany.

szkło w kuchniOmawiane rozwiązanie ma dużo szersze spektrum zastosowań niż zwykłe płytki. Szkło w kuchni na ścianę to ciekawa odmiana dla typowych rozwiązań w aranżacji kuchni. Szkło ma wiele zalet, których nie posiadają inne materiały, w tym jest odporne na działanie czynników chemicznych, zaplamienia i łatwo utrzymać je w czystości. Szkło w kuchni jest ciekawym testem dla naszej wyobraźni. Taka dekoracja jest ładna i łatwa do utrzymania w czystości. Ekrany szklane to szkło malowane, laminowane z grafiką, hartowane, którym wykładamy ściany w miejscach gdzie jeszcze kilka lat temu stosowano wyłącznie płytki, więc wybór jest oszałamiający. Szkło jest materiałem bardzo wytrzymałym, o ile wcześniej zostało zahartowane i zabezpieczone folią. Panele bezbarwne stanowią przezroczystą ochronę dla ścian, fototapet.

Szkło posiada takie zalety jak idealnie gładka powierzchnia bez łączeń czy fug, co zwłaszcza na dużej powierzchni pozwala na niemal sterylną czystość; w zależności od koloru, faktury czy tła – odbija, absorbuje lub rozprasza światło – powiększając optycznie kuchnię; podkreśla wzór tapety, wydruku – wydobywa głębię kolorów; szybki i czysty montaż.