plafony

Oświetlenie dające swobodny komfort – plafony

Plafony, są to najnowsze oświetlenia danych pomieszczeń. Najczęściej kupowane są: Plafon Carina 40, który posiada średnicę 400mm oraz wysokość 105mm. Żarówka znajdująca się w takim plafonie może być tradycyjna lub energooszczędna. Wykonany jest z metalu i szkła.

plafonyPlafon Sevilla posiada 400mm szerokości oraz 200mm wysokości, jest uznawany za lampę najwyższej jakości, wykonywane są ręcznie dzięki wykfalifikowanej do tego grupie specjalistów co umożliwia wysoką jakoś wykonania i gwarancji. Plafon Amelia o średnicy 400mm i wysokości 200mm, wykonany z metalu, szkła i tkaniny. Plafon Star posiada 490mm średnicy oraz 160mm wielkości, zawiera metalowe wykończenia w kolorze stali, oraz kosz który wykonany jest ze szkła. Plafon Harpsud, o średnicy 335mm i wysokości 180mm, posiada kryształowe elementy, spełnia najwyższe rynkowe standardy, oraz ma unikalną jakość jeżeli chodzi o odbijanie światła i blasku.
Plafon Rondo, średnica 280mm oraz wysokość 200mm, wysokiej jakości pryzmy oraz starannie ścięty i oszlifowany by nadać olśniewającego blasku. Plafon Faster, posiada 380mm szerokości oraz 70mm wysokości i jest wykonany ze szkła. Plafon Sophia który posiada 410mm średnicy i 220mm wysokości a jego wykonanie jest z metalu i szkła kryształowego. Plafon Sugar posiada szerokość 520x520mm oraz 170mm wysokości, wykonany z arylu i metalu. Plafon Cagliari o średnicy 400mm i wysokości 170mm, wykonany z mosiądzu oraz szkła.
Wyżej wymienione plafony, to tylko te nieliczne najbardziej sprzedające się w sklepach, natomiast jest ich znacznie więcej co umożliwia duży wybór przy zakupie. Jednakże, warto również wspomnieć że plafony nie należą do oświetleni tanich, zazwyczaj ich cena jest większa oczywiście w zależności od wielkości i materiału.

Niemniej jednak trzeba zwracać szczególną uwagę by było dopasowane wizualnie do pomieszczenia w którym będą się znajdowały, iż w ten sposób zdobędziemy możliwość na powiększenie komfortu, oraz przytulności danego pomieszczenia przy zastosowaniu plafonów.