Oryginalne męskie ramoneski

 

Kurtki motocyklowe, nazywane od dawna ramoneskami, były ciągle niezwykle popularnym elementem odzieży. Kurtki te były znakiem rozpoznawczym zaprawionych harleyowców i miłośników ciężkiej muzyki, aczkolwiek wśród osób niezwiązanych z powyższymi cieszyły się ogromną popularnością, głównie ze względu bardzo unikalnego kroju i wyglądu.

Najlepsze męskie kurtki skórzane

ramoneska męskaTen rodzaj kurtek został stworzony na podstawie kurtek lotniczych, zwłaszcza tych które używane były przez załogi samolotów bombowych, latających na dużych wysokościach. Jedną z najważniejszych cech jakimi cechowała się każda porządna ramoneska męska była ochrona przed wiatrem i niskimi temperaturami. Kurtki te doskonale zastępowały kurtki zimowe, zwłaszcza jeśli posiadały grubsze podszewki, które mogły być wypięte, dzięki czemu kurtki równie dobrze sprawdzały się w cieplejsze dni. Ramoneski motocyklowe w oryginalnym, niezmienionym kroju były od razu rozpoznawalne, głównie ze względu na niespotykane zapięcie, znajdujące się po prawej stronie torsu, oraz charakterystyczny układ kieszeni. Z racji iż były one szyte niemal w całości ze skóry, nie były podatne na uszkodzenia, zużywały się bardzo powoli, i zazwyczaj służyły długimi latami, nim wymagały jakichkolwiek napraw. Owe kurtki były również zdecydowanie ciężkim elementem odzieży, co zauważały osoby które wcześniej nie nosiły tego rodzaju odzieży.

Oryginalne skórzane kurtki szyte były przez wielu renomowanych producentów, choć w sklepach odzieżowych można było spotkać wiele kopii, wzorowanych właśnie na ramoneskach, szytych z syntetycznych, mniej wytrzymałych materiałów. Podczas gdy były one wielokrotnie tańsze niż skórzane kurtki motocyklowe, nie posiadały one tej samej wytrzymałości ani też tak imponującego wyglądu.