Organizacja dodatkowych zajęć z języka angielskiego

Od czterech lat uczę języka angielskiego w szkole w Bydgoszczy. Poziom jego znajomości wśród młodzieży jest naprawdę przerażający. Tylko nieduża garstka nich potrafi się prawidłowo i bezproblemowo posługiwać angielskim, niestety większość z nich uzupełnia wiedzę uczęszczając na dodatkowe zajęcia.

Nauka angielskiego poza lekcjami szkolnymi

kompetentna nauka angielskiego w BydgoszczyNie obwiniałam za to nauczycieli angielskiego, sama nim jest i wiem jak wygląda podstawa programowa. Staram się prowadzić lekcję tak, by nauczyć jak najwięcej dzieciaki, jednak czasu jest zbyt mało i aby prawidłowo i w sposób komunikatywny posługiwały się one tym językiem musiałyby poświęcić jeszcze sporo czasu na naukę w domu. Postanowiłam coś z tym problemem zrobić, przecież kompetentna nauka angielskiego w Bydgoszczy jest możliwa. Nauczyciele mogą w końcu przekazać swoim podopiecznym wiedzę tak by nie musieli oni już dodatkowo korzystać ze szkół językowych i korepetycji. Pomyślałam zatem, że chętnie oferuję nieco swojego czasu i poproszę dyrektora o możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć poza lekcyjnych. Na szczęście dyrektor nie miał nic przeciwko i udostępnił mi salę. Byłam zdziwiona bo na zajęcia przyszło wiele dzieci, wielu z nich sytuacja finansowa w rodzinie nie pozwalała na naukę w prywatnej szkole językowej, a oni po prostu wiedzieli jak duże znaczenie dla ich przyszłości ma znajomość angielskiego. Zaczęłam jeszcze raz przerabiać podstawy tłumacząc zasady gramatyki na najprostszych sposobach upewniając się, że każdy na pewno mnie zrozumiał.

Gdy wieść rozeszła się po całej szkole, musiałam podzielić dzieci na kilka grup. Bardzo się ucieszyłam, gdyż do mojego projektu angielski po lekcjach dołączyło się kilku nauczycieli, którzy zamiennie ze mną prowadzili zajęcia. Na nowo obudziła się we mnie nadzieja, że jednak są dzieci, które naprawdę interesuje nauka angielskiego.