Oklejanie samochodów folią ochronną

Powierzchnie naszych samochodów każdego dnia są narażone na liczne uszkodzenia, czy to mechaniczne czy też wywołane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Aby zabezpieczyć je przed czyhającymi każdego dnia niebezpieczeństwami, możemy wybrać jeden z wielu sposobów ochrony powierzchni samochodu, a jest nim oklejenie folią ochronną.

Stosowanie folii ochronnej na auto – czy warto?

naklejki ochronne na autoSame naklejki ochronne na auto zabezpieczają najbardziej narażone na uszkodzenia elementy. To właśnie na folię ochronną decydują się posiadacze nowych samochodów, które niedawno wyjechały z salonu. Pozwala ona na zachowanie lakieru w nienagannym stanie na długie lata. Sam montaż przebiega bezinwazyjnie, nie wymaga od nas bowiem demontażu jakichkolwiek elementów. Aby doskonale chroniła powierzchnie, jak łatwo się domyślić, musi być ona stosunkowo gruba. Ponadto jest niezwykle elastyczna, co jest jej ogromną zaletą. Dzięki temu bowiem amortyzuje uderzenia kamieni, które bardzo często wymykają się z pod kół innych samochodów i trafiają w nasze auto, pozostawiając tym samym widoczny na nim ślad. Jak wiemy promienie słoneczne również nie działają korzystnie na powłokę lakieru. Bardzo często, poprzez wystawienie na długofalowe działanie promieniowania UV dochodzi do wyblaknięcia powierzchni. Folia z kolei stanowi doskonałą barierę właśnie pomiędzy lakierem, a promieniami słonecznymi. Wykazuje się również wysoką odpornością na silną chemie, a także ptasie odchody, które są zmorą wielu posiadaczy aut. Szczególnie tych, którzy nie maja własnego garażu.

Folia ochronna jest w stanie również zabezpieczyć powłokę lakieru prze drobnymi otarciami, co zdarzyć może się bardzo często na tłocznych parkingach. Powstała wówczas rysa będzie jedynie powierzchowna, nie dotrze zatem do warstwy lakieru. Wielu może kojarzyć folie jedynie ze zmianą kolor samochodu. Te ochronne posiadają dwa razy większą grubość, co świadczy o nie małej ochronie powierzchni auta.