części

Ogłoszenia wrzucane masowo przez sklepy z częściami

Wolumen sprzedaży internetowej części samochodowych na portalach ogłoszeniowych z roku na rok rośnie. Nic dziwnego, w końcu zakupy online w naszym kraju są bardzo popularnym wyborem. Nie jest to jednak jedyny czynnik. Za sporą części tego wzrostu odpowiadają również sklepy z częściami motoryzacyjnymi, które masowo wrzucają swoje ogłoszenia na tego typu portale w celu zwiększenia sprzedaży.

Sklepy bombardują nas frazami citroen części, tanie turbiny itp. Ale czy na nas to działa?

częściKorzystając z takich ofert musimy jednak uważać. Jeśli mówimy o popularnej marce jak citroen części są zazwyczaj dostępne i gotowe do wysyłki przez cały czas. Być może niekiedy zdarzyć się sytuacja związana z chwilową niedostępnością konkretnego podzespołu do danego modelu samochodu, ale z perspektywy całej marki dostępność pozostaje nadal na wysokim poziomie. Jednakże w przypadku wielu mniej popularnych marek takie ogłoszenia mogą stanowić pewną pułapkę ze względu na to, że informacje o dostępności w takich masowo zamieszczanych ogłoszeniach nie są w żaden sposób aktualizowane, więc nie mamy pewności, że w tej chwili sklep ma w swoim asortymencie dany element. Sam szukałem niedawno na jednym z portali ogłoszeniowych pewnych podzespołów i po wpisaniu do wyszukiwarki frazy peugeot części znalazłem wiele ogłoszeń od tego samego sprzedającego. Była to oczywiście firma sprzedająca części. W wymienionych wiadomościach zapytałem kiedy będzie możliwa wysyłka i uzyskałem informację, że za tydzień, pomimo tego, że w treści ogłoszenia widniała informacja, że towar jest dostępny od ręki.

Warto więc upewnić się czy informacja o dostępności jest prawdziwa, szczególnie jeśli dysponujemy mniej popularnym modelem samochodu lub samochodem niezbyt rozchwytywanej w Polsce marki. Na szczęście w przypadku marki renault części są zazwyczaj dostępne od razu i nie trzeba długo czekać na realizację zamówienia.