Odporność paneli fotowoltaicznych na warunki atmosferyczne

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy panele fotowoltaiczne są odporne na działanie różnych czynników, które mogłyby doprowadzić do ich zniszczenia. Okazuje się, że jak najbardziej tak. Panele są zaprojektowane tak, że nie dochodzi do ich zniszczenia w czasie opadów gradu czy też temperatury powietrza – 30 stopni Celsjusza.

Jak wygląda instalacja baterii słonecznych?

baterie słoneczne cenaTo sprawia, że panele fotowoltaiczne są jeszcze bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż najnowsze okna, a nawet budynki wykonane z drewna! Instalacja paneli fotowoltaicznych nie jest zadaniem trudnym. Wyglądem panele przypominają kolektory słoneczne (które w Polsce są bardzo popularne). Są płaskie i mają zazwyczaj wielkość od 0,7 do 2,5 m2. Można układać panele tuż obok siebie, przez co będą one tworzyć jednolitą powierzchnię np. na dachu, ale można też wkomponować je w dach budynku na etapie budowy – wtedy będą jeszcze bardziej stabilne, wytrzymałe. Najpopularniejsze panele fotowoltaiczne produkowane są w kolorze niebieskim. Oprócz niebieskich systemów PC istnieją również panele brązowe, czarne, a nawet w kolorze krzemowym. Panelami fotowoltaicznymi można pokryć nawet całą południową stronę dachu. Montuje się je nie tylko na budynkach jednorodzinnych (domach), ale i innych. Z kolei baterie słoneczne cena zależy od tego, ile paneli chcemy kupić. Im więcej baterii tym wyższa cena, ale też trzeba pamiętać o tym, że także oszczędności będą znacznie wyższe. Właśnie dlatego warto na początek kupić kilka lub kilkanaście paneli fotowoltaicznych.

Zawsze można też domontować panele, jeśli stwierdzimy, że jest ich za mało i magazynują niewystarczającą ilość energii. Jest wiele firm, które zajmą się nie tylko sprzedażą, ale również zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych na dachu budynku i w innych miejscach.