Odkurzacze do basenu

 

Bez względu na to, jakiej wielkości i jakiego rodzaju basen mamy w ogrodzie, narażony jest on na różnego rodzaju zabrudzenia. Sama woda jest oczywiście w odpowiedni sposób filtrowana i oczyszczania, ale wiele mechanicznych zabrudzeń osadza się na dnie basenu, powodując często dyskomfort w trakcie korzystania z wody. Dlatego każdy basen wymaga regularnego czyszczenia. 

Czyścimy dno basenu

poręczny odkurzacz do dna basenuCoraz więcej osób w dzisiejszych czasach posiada w swoich ogrodach basen. Może być to basen wpuszczony w ziemię, albo taki stojący na stelażu. Bez względu na jego wygląd, wymaga on od czasu do czasu czyszczenia. I nie chodzi tutaj o samą wodę, bo do tego mamy specjalne specyfiki czy filtry. Na dnie basenu często osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, głównie piach i kamienie. Ręcznie nie jesteśmy w stanie tych zabrudzeń usunąć, ale opróżnianie basenu z wody, tylko po to, żeby pozamiatać, całkowicie mija się z celem. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest poręczny odkurzacz do dna basenu, który, bez względu na głębokość wody, pozwoli nam skutecznie pozbyć się zabrudzeń z dna. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu odkurzaczy. Jeżeli nasz basen nie jest duży, to wystarczy nam nieduży odkurzacz, który jest lekki i łatwy w użyciu. Jego montaż też nie jest skomplikowany, przez co możemy go wyciągnąć w każdym momencie. Tego typu odkurzacze najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach i, jak każdy sprzęt, koniecznie na gwarancję.

Każdy basen, bez względu na swój typ, narażony jest na zanieczyszczenia osadzające się na dnie. Ich usunięcie może być bardzo problematyczne, no chyba, że zaopatrzmy się w specjalistyczny odkurzacz. Ich wybór na rynku jest ogromny. Przy jego zakupie powinniśmy sugerować się przede wszystkim głębokością basenu.