Od sianokiszonki do obornika

 

Rolnictwo jest taką dziedziną, w której wszystko jest bardzo ważne. Priorytetem zawsze jest wydajność, ponieważ produkty kosztują sporo, więc każdemu posiadaczowi gospodarstwa zależy na tym, aby zarobić. Dlatego też często decydują się oni na różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu mogą unowocześnić rolnictwo i swoją pracę. Jednym z takich produktów są worki do sianokiszonki. Poprawiają one kaloryczność siana dla zwierząt.

Worki do sianokiszonki są dobrym produktem

worki do sianokiszonkiZdarzają się głosy, które mówią iż worki te mają zdecydowanie więcej wad niż zalet. Przede wszystkim ze względu na to, że nieumiejętnie zawijane sprawiają iż nie są one tak trwałe jak zapewniał producent. To jednak nie oznacza, że wszystkie worki do sianokiszonki są takie same. Przede wszystkim wiele zależy od grubości samej folii. Jeśli zakładamy worki po raz pierwszy bądź chcemy mocno zakisić siano lepiej wybrać te  z napisem „ekstra mocne”. W takim wypadku będą one znacznie bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju otarcia. Jeśli jednak okaże się, że siano zostało zawinięte w sposób bardzo nieumiejętny nie ma problemu aby źle wykonaną sianokiszonkę rozrzucić jako obornik na pole. Dzięki temu, że posiada ona bardzo dużo odżywczych składników nawozi ziemię, a ta w przyszłości wydaje znacznie lepsze plony. Decydując się na zakup worków do sianokiszonki trzeba porównać wszystkie oferty na rynku jak również oferujących produkt producentów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wówczas będziemy mieć pewność iż wiemy co zakupujemy.

To, czy worki do sianokiszonki są potrzebne i jak się sprawdzają zależy głównie od tego w jaki sposób siano jest do nich pakowane. Naturalnie są rolnicy, którzy nigdy nie będą przekonani do tej metody ale nadal będą bele owijać w owijarce.