Obroża z kokardą, czyli zakup psiej wyprawki

 

Decydując się na psa w domu konieczne jest skompletowanie wyprawki dla niego. Zwłaszcza, jeśli to malutka suczka, każda właścicielka marzy o obroży z kokardą w pięknym kolorze. Jednak to nie wszystko, czego potrzebuje szczeniak, aby był szczęśliwy w nowym domu.

Wyprawka z obrożą dla psa

obroża z kokardką dla psaPierwszym, co przychodzi na myśl po decyzji o posiadaniu psa jest zakup miski. Najlepsze dla szczeniaków są metalowe lub ceramiczne miski, ponieważ łatwiej je utrzymać w czystości, a ponadto nie ślizgają się po podłodze. Z zakupem karmy warto poczekać, gdyż szczeniak powinien jeść takie samo pożywienie, jak u hodowcy, a tego dowiecie się pewnie dopiero na miejscu, gdy będziecie odbierać swojego malucha. Kolejnym koniecznym wyposażeniem jest smycz i obroża niezbędne przy spacerach. Każda pani malutkiej suni sądzi, że obroża z kokardką dla psa będzie idealnym zakupem. I nie myli się, jeśli pod spodem będzie ona wyściełana miękkim materiałem i będzie należał do pieska pokojowego. Każdy psiak potrzebuje dużo czułości, gdy znajdzie się w nowym miejscu, a strojenie go to jeden z takich elementów. Jednak jeśli zaadoptowana suczka to żywiołowy sznaucer lub jamnik, lepiej pomyśleć o prostej obroży z adresówką. Nigdy nie wiadomo, czy twój maluch nie zwieje podczas spaceru, a twój numer telefonu znacznie ułatwi odnalezienie go. Wśród pierwszych zakupów dla pupila konieczne jest też umieszczenie legowiska dopasowanego wielkością do gabarytów psa. Może być „na wyrost”, bo przecież szczeniaki szybko rosną.

Nie wszyscy nowi posiadacze psów mają świadomość, że podczas zabaw w domu pies powinien mieć pełną swobodę. Dlatego kupiona przez nas obroża z kokardą powinna być zakładana tylko przed wyjściem na spacer, gdy trzeba przypiąć smycz. Warto o tym pamiętać, by nie zrobić żywiołowemu maluchowi krzywdy.